,

Artego - Pszczółka: Niespodzianka w Bydgoszczy

Artego niespodziewanie przegrało dziś we własnej hali z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:76.

,

Początek meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 10:10 trwała walka "kosz za kosz". Dopiero w ostatnich trzech minutach, kiedy to bydgoszczanki miały duże problemy pod atakowanym koszem, przyjezdnym udało się zyskać 9 punktów przewagi (21:12). Straty przed przerwą Artego zmniejszyło po trafieniu z dystansu Elżbiety Międzik.

W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Zawodniczki AZS z łatwością przedostawały się pod kosz Artego zdobywając kolejne punkty, na co bydgoszczanki nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć (do przerwy zaledwie 32% celnych rzutów z gry). Po 20 minutach przewaga gości wynosiła 8 punktów (39:31).

W drugiej połowie po zrywie w trzeciej kwarcie i serii punktowej Tamary Radocaj Artego udało się doprowadzić do remisu 65:65, jednak nerwowa końcówka meczu należała do gości. Lublinianki mimo straty swojej liderki Breany Kiesel, która po starciu z Alexis Hornbuckle minutę przed końcem musiała opuścić boisko zdołały do końca utrzymać kilkupunktową przewagę.