,

Politechnika - CCC: Mistrzynie za silne

W ramach 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet do Gdańska przyjechał Mistrz Polski, lider obecnych rozgrywek - CCC Polkowice. W meczu pierwszej z jedenastą drużyną zwycięzca mógł być tylko jeden - i zgodnie z oczekiwaniami "Pomarańczowe" wygrały 68:89

,

Już od pierwszych minut widać było, że obie obecne na parkiecie zespoły walczą o zupełnie inne cele. Uczestnik tegorocznej Euroligi Kobiet dominował w każdym elemencie gry, szybko wychodząc na pewne prowadzenie. Po pierwszych 10 minutach spotkania gospodynie przegrywały już 8:25, a po kolejnej kwarcie strata wzrosła o kolejne 7 "oczek" (24:48). Gdy wydawało się, że po zmianie stron nastąpi "pogrom" - podopieczne Rafała Knapa zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Mocna obrona przynosiła kolejne przechwyty, a te zamieniały się na punkty z kontry lub wymuszone faule. Choć przewaga przyjezdnych wciąż wahała się wokół 16-20 punktów to obraz gry w porównaniu z pierwszą połową zmienił się. Najlepiej dowodzi temu fakt, że drugą połowę zawodniczki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej wygrały 44:41.

W dzisiejszym meczu szansę gry otrzymały wszystkie obecne na ławce rezerwowych zawodniczki. W zespole CCC najskuteczniejsza była Lynetta Kizer, która zdobyła 18 punktów. Ponadto, z dwucyfrową zdobyczą punktową spotkanie zakończyły Agnieszka Kaczmarczyk (17), Temitope Fagbenle (14) oraz Weronika Gajda (12) W nasze drużynie 14 punktów zdobyła Martyna Pyka, 12 "oczek" dołożyła Tiffany Clarke, zaś 11 Maegan Conwright.

W dzisiejszym meczu punktowały:

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska: Pyka 14, Clarke 12, Conwright 11, Holopainen 7, Duszkiewicz 6, Haryńska 6, Szymańska 4, Strzelczyk 4, Bujniak 2, Ostrowska 2

CCC Polkowice: Kizer 18, Kaczmarczyk 17, Fagbelnle 14 (11zb), Gajda 12, Kaltsidou 9, Thomas 7, Tyszkiewicz 7, Puss 3, Owczarzak 2