,

Arka - Wisła CANPACK: Hit dla gospodyń

W hicie kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Arka Gdynia – Wisła Canpack Kraków wygrywa zespół gospodarzy 76:71.

,

Mecz rozpoczął się piłką dla Wisły. Pierwsze punkty zdobyła Maria Araujo trafiając za 3 punkty. Po chwili odpowiedziała jej tym samym Barbora Balintova z Arki Gdynia. Po kilku minutach gry na tablicach pojawił się remis 5:5. Następne kosze padały na zmianę, nie pozwalając żadnej drużynie wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. Po punktach Anny Jurcenkovej na prośbę trenera gości został wzięty pierwszy czas. Zespół z Krakowa wyszedł na parkiet bardziej skupiony i po chwili Wisła wyszła na pięciopunktowe prowadzenie 16:11. Już do końca kwarty zawodniczki gości kontrolowały wynik wygrywając 19:11.

Początek drugiej kwarty to 3 punkty dla Arki Gdynia w wykonaniu Kamili Podgórnej. Następne minuty to zbitka celnych trafień drużyny gości i niemoc rzutowa w zespole gospodyń. Na trzy minuty do końca kwarty drużyna Wisły prowadziła już 30:16. Dopiero celne rzuty wolne Martyny Stelmach odczarowały złą passę Arki. Wprawdzie gdyński zespół w końcówce kwarty poprawił celność rzutów jednak to nie wystarczyło aby dogonić zespół z Krakowa, który nadal celnie trafiał do kosza. Tym samym pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 38:29.

Druga połowa spotkania zaczęła się na korzyść Wisły kiedy to do kosza trafiła Rodriguez. Zespół z Gdyni odpowiedział natychmiastowo trafiając dwukrotnie z dystansu. Po tych rzutach zespół gospodyń zaczął nadrabiać straty, grając lepiej w obronie uniemożliwiający tym samym Wiśle celne rzuty. Trzecia kwarta zakończyła się już tylko trzypunktowym prowadzeniem zespołu gości 58:55.

Na ostatnią odsłonę meczu oba zespoły wyszły bardzo skoncentrowane. Po punktach Emmy Cannon w trzeciej minucie kwarty zespół gospodyń wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym meczu 61:60. Od tej pory mecz rozpoczął się jakby od nowa. Drużyny zdobywały punkty na zmianę. Wyrównana walka doprowadziła do remisu 68:68 na dwie minuty przed końcem spotkania. Po chwili celny rzut za 3 punkty Barbory Balintovej doprowadził do wyniku 73:71 dając realne szanse gospodyniom na zwycięstwo. 22 sekundy przed końcem meczu trener Wisły postanowił wziąć czas. Jednak jego podopieczne nie zdołały już trafić celnie do kosza. Po niezwykle zaciętej końcówce spotkania zespół Arki Gdynia wygrał 76:71. MVP spotkania została Emma Cannon.