,

Widzew - Ślęza: Sensacja w Łodzi!

Brązowy medalista z poprzedniego sezonu, Ślęza Wrocław, pokonana w Łodzi! Widzew sprawcą dużej niespodzianki.

,

Widzewianki już od początku spotkania pokazały, że ich forma w ostatnich meczach to nie przypadek. Aleksandra Pawlak zaczęła od dwóch trójek i przy pierwszej przerwie łódzki zespół prowadził 8:2. W tym momencie chwilę przerwy mieliśmy z powodu usterki przewodu przy zegarze. Ta chwila wytrąciła z rytmu widzewianki, które przegrywały 11:16. W bardzo dobrej dyspozycji była jednak Katarina Vucković, dzięki której w ostatnich sekundach pierwszej kwarty udało się zmniejszyć straty. W drugiej połowie po kilku dobrych akcjach łodzianek do głosu doszły wrocławianki - najpierw za trzy trafiła Melissa Kastanek, później dołożyła akcję 2+1 Sydney Colson, a także dwa punkty Ciarra Burdick i Ślęza prowadziłą 41:34. To nie podłamało gospodyń, które w końcówce zdołały zmniejszyć stratę.

Trzecia kwarta to już koncert w wykonaniu Widzewa. Fantastycznie w ataku grała Katarina Vucković, która tylko w tej części gry zdobyła 14 punktów. Na oklaski zasługuje jednak przede wszystkim Dominique Wilson, która pobiła rekord punktowy Widzewa w historii występów w Enega Basket Lidze Kobiet - zdobyła ich 38. Była nieustępliwa i w każdej akcji dążyła do zakończenia skutecznym rzutem. Jak to się nie udawało, była faulowana. Dorzuciła jeszcze 8 asyst i cztery zbiórki czym walnie przyczyniła się do ostatecznego zwycięstwa. Ślęza w końcówce próbowała jeszcze odrobić straty, ale przy fantastycznym dopingu łódzkiej publiczności, nie było to możliwe. Sensacja stała się więc faktem!