Ślęza wygrała turniej w Trutnovie
fot. Ślęza Wrocław

,

Lista aktualności

Ślęza wygrała turniej w Trutnovie

To była kolejna okazja do tego, żeby w warunkach meczowych przećwiczyć taktyczne założenia w grze defensywnej i ofensywnej, a także różne ustawienia personalne na boisku. Ocena tychże jest bardzo niewymierna, ale faktem jest, że Ślęza w trzy dni odniosła cztery przekonujące zwycięstwa.

,

W piątek mistrzynie Polski pokonały wicemistrza Czech, Sokol Hradec Kralove. Dzień później wrocławiankom nie sprostały drużyny Loko Trutov (siódme miejsce w czeskiej ekstraklasie) oraz MBK Ruzomberok (brązowy medalista w lidze słowackiej). W niedzielę zmierzyły się z innym niepokonanym zespołem – Basketball Nymburk (czwarte miejsce ekstraklasy czeskiej). Zwycięstwo żółto-czerwonych dało im triumf w całym turnieju.

- Nigdy nie mam pretensji do zawodniczek o zaangażowanie. Ewentualne pretensje mogą wynikać z ich błędów w ataku i obronie, które są wynikiem tego, że wprowadzamy dużo nowych sytuacji w defensywie, a nie do końca mamy czas, żeby te wszystkie elementy szczegółowo przećwiczyć na treningach. Robimy to w warunkach meczowych. Czasami mamy na to przerwę w spotkaniu lub time out – powiedział trener Arkadiusz Rusin, oceniając występ swojej drużyny w Trutnovie.

Szkoleniowiec bardzo równo dzielił minuty na parkiecie. W każdym ze spotkań żadna z zawodniczek nie spędziła na parkiecie więcej niż 25 minut. – Takie dzielenie minut przyświeca nam od pierwszych gier towarzyskich. Staramy się tego trzymać, bo w październiku mamy bardzo intensywny układ gier. Nie chcemy, żeby ktoś grał za dużo – wyjaśnił trener Arkadiusz Rusin.

Organizatorzy turnieju w Trutnovie przyznali dwa wyróżnienia indywidualne wrocławiankom – Sharnee Zoll-Norman i Kourtney Treffers zostały wybrane do drużyny gwiazd.

Arkadiusz Rusin: - Przez dwa tygodnie gier towarzyskich część zawodniczek potwierdziła swoje umiejętności i moje oczekiwania. Inne dały sygnał do tego, że mamy szeroki skład i każda z dziewczyn jest w stanie nam pomóc.

Po turnieju w Trutnovie mistrzynie Polski dostały półtora dnia wolnego od treningów. Do zajęć wrócą we wtorek po południu. A już w czwartek we Wrocławiu rozpocznie się towarzyski turniej Wrocławska Iglica – Memoriał Teresy Kępki-Swędrowskiej. W czwartek mistrzynie Polski zmierzą się z pierwszoligowym Chrobrym Głuchołazy, a w sobotę z Basketball Nymburk.

- Po dwóch tygodniach ciągłego przebywania ze sobą taka chwila, żeby siebie nie widzieć, będzie cenna. Ale kolejne gry mają nas wprowadzić do jeszcze lepszej dyspozycji – zakończył trener Arkadiusz Rusin.

Tymczasem już w poniedziałek (18 września) mistrzynie Polski zaprezentują się kibicom i dziennikarzom. O godz. 17:00 rozpocznie się prezentacja Ślęzy w klubie muzycznym Grey przy ul. Św. Mikołaja. Spotkanie jest oczywiście otwarte dla wszystkich fanów.

Wyniki turnieju w Trutnovie

Piątek (15 września)

Loko Trutnov – MBK Ruzomberok 68:75

Sokol Hradec Kralove – Śleza Wrocław 45:65
Ślęza: Karina Szybała 10 (2), Kourtney Treffers 9, Sonia Ursu 9 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 7 (1), Tijana Ajduković 7, Marissa Kastanek 7 (1), Zuzanna Sklepowicz 5 (1), Sharnee Zoll-Norman 4, Janis Ndiba 4, Sylwia Siemienas 2, Tania Perez 1, Klaudia Sosnowska.

Sobota (16 września)

Loko Trutnov – Ślęza Wrocław 34:78
Ślęza: Tijana Ajduković 14, Tania Perez 13, Sonia Ursu 12 (1), Janis Ndiba 10, Klaudia Sosnowska 9 (2), Kourtney Treffers 8, Karina Szybała 6, Zuzanna Sklepowicz 4, Agnieszka Kaczmarczyk 1, Marissa Kastanek 1, Sharnee Zoll-Norman, Sylwia Siemienas.

MBK Ruzomberok – Basketball Nymburk 59:68

Sokol Hradec Tralove – Loko Trutnov 92:67

Ślęza Wrocław – MBK Ruzomberok 66:53

Ślęza: Kourtney Treffers 11, Sharnee Zoll-Norman 10, Karina Szybała 10 (1), Tijana Ajduković 8, Klaudia Sosnowska 6, Sonia Ursu 6, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Tania Perez 4, Janis Ndiba 4, Zuzanna Sklepowicz 2, Sylwia Siemienas, Marissa Kastanek

Basketball Nymburk – Sokol Hradec Kralove 83:69

Niedziela (17 września)

Basketball Nymburk – Loko Trutnov 80:64

MBK Ruzomberok – Sokol Hradec Kralove 54:61
Ślęza Wrocław – Basketball Nymburk 82:60
Ślęza: Janis Ndiba 15 (1), Agnieszka Kaczmarczyk 14, Kourtney Treffers 11, Sharnee Zoll-Norman 10, Marissa Kastanek 9, Sonia Ursu 9 (1), Tania Perez 4, Sylwia Siemienas 3, Klaudia Sosnowska 2, Tijana Ajduković 2, Karina Szybała 2, Zuzanna Sklepowicz 1.

Klasyfikacja końcowa:
1. Ślęza Wrocław 4-0
2. Basketball Nymburk 3-1
3. Sokol Hradec Kralove 2-2
4. MBK Ruzomberok 1-3
5. Loko Trutnov 0-4