Zagraniczne Gwiazdy pokonują Reprezentację Polski

,

Zespół Zagranicznych Gwiazd TBLK pokonał Reprezentację Polski 76:66 w Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet. Najbardziej Wartościową Zawodniczką spotkania została Allie Quigley.

,

Julie McBride rozpoczęła swoje debiutanckie spotkanie w Reprezentacji Polski w pierwszej piątce. Jednak to Chineze Nwagbo i Allie Quigley z ekipy zagranicznych gwiazd na początku zdobywały punkty w tym meczu. Kadra szybko wyrównała, a po rzutach wolnych Justyny Żurowskiej-Cegielskiej nawet prowadziła. Pod koniec pierwszej części spotkania skuteczne były jednak Jantel Lavender i Amisha Carter – dzięki temu to gwiazdy wygrywały 17:14.

Druga część meczu była ponownie bardzo wyrównana. Głównie dzięki trafieniom Marty Jujki Biało-Czerwone wygrywały 25:23. Później obydwie drużyny miały problemy ze skutecznością i ostatecznie po rzutach wolnych Alyssi Brewer to zagraniczne gwiazdy po pierwszej połowie prowadziły dwoma punktami.

W przerwie spotkania wyróżniono zawodniczki, które w 2000 roku występowały na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, a rok wcześniej zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Europy. Wyróżnienia wręczali Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański, Honorowy Prezes PZKosz Kajetan Hądzelek oraz Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Dorota Idzi.

W trzeciej kwarcie zagraniczne gwiazdy odskoczyły Reprezentacji Polski. Po pięciu punktach z rzędu Courtney Vandersloot drużyna trenera Stefana Svitka miała nawet osiem punktów przewagi. Kadra starała się zmniejszać straty, ale to zespół gwiazd utrzymywał prowadzenie. Dzięki trafieniu Aishah Sutherland wygrywał 55:49.

Na początku ostatniej części spotkania Biało-Czerwone zbliżyły się na cztery punkty po trafieniach Dominiki Owczarzak i Aleksandry Pawlak, ale później nie do zatrzymania była Nwagbo, która uspokoiła sytuację zagranicznych gwiazd. Po późniejszych trafieniach Jantel Lavender drużyna prowadzona przez trenera Svitka wygrywała nawet 71:58. Do końca meczu nic się już nie zmieniło. Gwiazdy Tauron Basket Ligi Kobiet pokonały ostatecznie Reprezentację Polski 76:66.

W przerwach spotkania kibice nie mogli narzekać na nudę. Czas wypełniali występami m.in. Alexa, Alter Trio, a także zespoły cheerledarek - Next i UDS.

-----

Reprezentacja Polski – Zagraniczne Gwiazdy TBLK 66:76 (14:17, 13:12, 22:26, 17:21)

Polska: Żurowska-Cegielska 12, Jujka 11, Krężel 9, P. Pawlak 6, A. Pawlak 5, Skobel 5, McBride 4, Ziętara 4, Morawiec 4, Owczarzak 2, Koc 2, Gala 2

Gwiazdy: Lavender 18, Quigley 16, Nwagbo 11, Sutherland 9, Vandersloot 5, Brewer 4, Carter 4, Reid 4, Player 3, Ogorodnikowa 2, Zoll 0, Robinson 0