13 tysięcy kibiców na meczu Euroligi w Krakowie

,

Galatasaray Stambuł pokonał Wisłę Can-Pack 64:53 w czwartkowym spotkaniu Euroligi. Mecz w Kraków Arenie oglądało blisko 13 tysięcy kibiców! Beretta Famila Schio wygrała w środę w Toruniu z Energą 79:58.

,

O zwycięstwie Turczynek zadecydowała głównie druga kwarta, którą Galatasaray wygrał aż 18:6. W drugiej połowie spotkania mistrzyniom Polski nie udało się odrobić już tych strat. Najlepszą zawodniczką zespołu ze Stambułu była Nuria Martinez, która zdobyła 17 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst. W ekipie z Krakowa wyróżniała się Jantel Lavender, kończąca mecz z 23 punktami i 11 zbiórkami na koncie.

Wisła Can-Pack Kraków - Galatasaray Stambuł 53:64 (15:16, 6:18, 15:17, 17:13)

Wisła Can-Pack: Lavender 23, Quigley 15, Żurowska-Cegielska 4, Vandersloot 4, Abdi 4, Petronyte 3, Ouvina 0, Kaczmarczyk 0, Skobel 0

Galatasaray: Martinez 17, Casas 12, Dubljević 11, Lyttle 10, Bone 8, Kimyacioglu 6, Gunay 0, Yilmaz 0

-----

Energa źle weszła w to spotkanie, chociaż w drugiej kwarcie odrobiła wszystkie straty. W kolejnych częściach meczu zdecydowanie lepszy był zespół z Włoch, który wygrał ostatecznie 79:58. Najlepszą zawodniczką torunianek była Rebecca Harris, która rzuciła 15 punktów. W ekipie Berenta Famila wyróżniała się Iva Slisković z 24 punktami.

Energa Toruń - Beretta Famila Schio 58:79 (9:17, 25:14, 8:21,16:27 )

Energa: Harris 15, Reid 13, Ajduković 10, Pawlak 9, Peckova 5, Jackson 4, Suknarowska 2, Wieczyńska 0, Płonka 0, Makowska 0

Beretta Famila: Slisković 24, Macchi 14, Masciadri 13, Spreafico 8, Anderson 7, Sottana 7, Zandalasini 4, Honti 2, Ress 0