,

Wisła Can-Pack - Ślęza: Mistrzynie nadal wygrywają

W meczu IV kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Wisły Can-Pack Kraków zgodnie z planem pokonały przed własną publicznością ekstraklasowego beniaminka – Ślęzę Wrocław 83-64.

,

Najskuteczniejszą wislaczką była dziś amerykańska center Białej Gwiazdy Jantel Lavender, która zanotowała 20 punktów i 6 zbiórek. W drużynie gości najwięcej punktów – 24 zdobyła Jhasmin Player.

Początek niedzielnego spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły wrocławianki, które po akcjach Jhasmin Player i Pauliny Pawlak objęły prowadzenie 11-6. Po dokonaniu zmian w naszej drużynie oraz poprawie gry w ofensywie aktualnym mistrzyniom Polski bardzo szybko udało się odrobić straty by chwilę później wyjść na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się na plus dla Białej Gwiazdy – 21-17. W drugiej kwarcie toczyła się bardzo wyrównana walka, drużyny zdobywały punkty na przemian i tak na przerwę Wisła Can-Pack schodziła z przewagą pięciu „oczek”(41-36).

Po zmianie stron przewaga krakowskiego teamu zaczęła z minuty na minutę rosnąć. Wygranie trzeciej kwarty 20-15 oraz czwartej 22-13 dało naszej drużynie ostatecznie zwycięstwo 83-64. Dla Wisły Can-Pack Kraków było to czwarte ligowe zwycięstwo.

Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 83-64 [21-17, 20-19, 20-15, 22-13]

Wisła Can-Pack: Jantel Lavender 20, Allie Quigley 16, Courtney Vandersloot 11, Gintare Petronyte 10, Agnieszka Skobel 10, Justyna Żurowska-Cegielska 7, Farhiya Abdi 4, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Cristina Ouviña 1.

Ślęza Wrocław: Jhasmin Player 24, Gloria Brown 10, Dorota Mistygacz 8, Paulina Pawlak 7, Agnieszka Śnieżek 7, Kinga Bandyk 4, Joanna Czarnecka 4, Monika Jasnowska 0, Barbara Głocka 0.