2. kolejka: Torunianki ogrywają KSSSE AZS PWSZ

,

Energa Toruń wygrała z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 82:58 w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet. Zobacz wyniki wszystkich meczów.

,

Energa Toruń – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 82:58

Spotkanie inaugurujące rozgrywki Tauron Basket Ligi Kobiet w Toruniu jedynie do przerwy było zacięte. Po powrocie z szatni na parkiecie warunki gry dyktowały już zawodniczki Energi Toruń, które pewnie pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Rebecca Harris, która zdobyła 23 punkty, sześć zbiórek i trzy asysty. Aleksandra Pawlak dołożyła 17 punktów i pięć zbiórek. W gorzowskiej ekipie wyróżniała się Alyssia Brewer z 23 punktami i dziewięcioma zbiórkami.

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

-----

Basket Gdynia - Ślęza Wrocław 72:77

W drugiej kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Basketu Gdynia chciały zrehabilitować się za niezbyt udany początek rozgrywek. To zadanie podopiecznym Vadima niemal się udało. Gdynianki przed 35 minut grały agresywnie, walcząc o każdą piłkę. Niestety w samej końcówce zabrakło im nie tylko sił, ale również doświadczenia i na zakończenie regulaminowego czasu gry, wrocławianki doprowadziły do remisu po 64. W doliczonym czasie gry podopieczne Radosława Czarniaka grały pewnie i to one zwyciężyły w całym meczu. Po 45 minutach było 72:77, a najskuteczniejszymi koszykarkami w swoich zespołach były Kateryna Dorogobuzova (20 pkt) oraz Jhasmin Player (29 pkt).

-----

CCC Polkowice - Glucose ROW Rybnik 76:47

Helena Sverrisdottir była najlepszą zawodniczką wicemistrzyń Polski - rzuciła aż 22 punkty. Dominika Owczarzak dołożyła 15 punktów, sześć zbiórek i cztery asysty. W zespole z Rybnika wyróżniała się Drey Mingo z 15 punktami.

Relacja z meczu |

-----

MKK Siedlce - Basket Konin 88:65

W ekipie gospodyń bardzo dobry mecz rozegrała Paulina Misiek, która zdobyła 14 punktów, cztery zbiórki i cztery asysty. Po 13 punktów dodały Eureka Brooks i Ganna Zarytska. Aaryn Deje Ellenberg Wiley rzuciła dla Basketu Konin 15 punktów.

-----

Artego Bydgoszcz - Pszczółka AZS UMCS Lublin 91:41

Dzisiejsze spotkanie rozgrywane w nowo otwartej Artego Arenie pewnie wygrały gospodynie. Dzisiejszą grę Bydgoszczanek zdaniem Julie McBride zbudowały dobre, celne podania oraz świetna obrona. Artego skutecznie blokowały pod koszem przeciwniczki nie dając im czystej pozycji do rzutu. Trudno się nie zgodzić gdyż od samego początku zbudowały przewagę, której "Pszczółki" nie mogły odrobić. Już po pierwszej kwarcie widać było genialną dyspozycję podopiecznych Tomasza Herkta, w trzeciej zaś Lublinianki próbowały uderzyć mocniej jednak i te próby nie przyniosły efektu. Wtedy też pewnym stało się zwycięstwo Artego Bydgoszcz. Z ostatnim gwizdkiem sędziego na tablicy widniał wynik 91:41.

-----

Widzew Łódź - Wisła Can-Pack Kraków 41:81

Farhiya Abdi była najbardziej wyróżniającą się zawodniczką mistrzyń Polski - zdobyła 22 punkty i pięć zbiórek. Jantel Lavender dołożyła do tego 16 punktów i osiem zbiórek. W zespole Widzewa Sarah Boothe rzuciła 12 punktów.