6. kolejka II etapu: Krakowianki wyraźnie lepsze od Energi

,

Wisła Can-Pack Kraków nie dała szans Enerdze Toruń i wygrała aż 85:57. Cztery drużyny z dolnej części tabeli zakończyły sezon Basket Ligi Kobiet.

,

6. kolejka (1-6):

Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 85:57

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków od wygranej nad Energą Toruń rozpoczęły rundę rewanżową II etapu rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Stefana Svitka przed własną publicznością zwyciężyły 85-57. Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazd była dziś Jantel Lavender – zdobywczyni 24 punktów. O trzy oczka mnie zanotowała Zane Tamane.

King Wilki Morskie Szczecin - Artego Bydgoszcz 40:69

Bez rozgrywającej i centra z prawdziwego zdarzenia trudno jest wygrać mecz w elicie Basket Ligi Kobiet. To już drugie spotkanie King Wilków Morskich Szczecin, w którym tylko grą zespołową próbowały Wilczyce zdobyć kolejne ligowe punkty. Do przerwy, gdy wystarczyło sił i zaangażowania, ta sztuka się udawała. Niestety w trzeciej i czwartej kwarcie, gdy bydgoszczanki stanęły bardzo mocno w obronie, coś się "zacięło". Wykorzystały to szybko Amisha Carter i Jessica Lawson, które swoim podkoszowym doświadczeniem z minuty na minutę pozwalały powiększać przewagę Artego nad King Wilkami Morskimi.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 55:57

Po bardzo nerwowej końcówce polkowiczanki zrewanżowały się zawodniczkom KSSSE AZS PWSZ Gorzów za grudniową porażkę i wywiozły z Gorzowa cenne dwa punkty. Pierwsza kwarta należała bezdyskusyjnie do zawodniczek przyjezdnych, które wygrały ją 20:14. Później gorzowianki próbowały jeszcze gonić, ale ostatecznie sztuka ta się nie udała. – Wynik jest właściwie sprawiedliwy, bo Polkowice prowadziły przez niemal cały mecz – powiedział po meczu szkoleniowiec KSSSE AZS PWSZ Gorzów Dariusz Maciejewski​.

6. kolejka (7-10):

Widzew Łódź - MKS MOS Konin 76:56

Zdecydowanym zwycięstwem zakończyły sezon 2013/2014 Basket Ligi Kobiet koszykarki Widzewa. W spotkaniu, które stało na przyzwoitym poziomie, koszykarki Janusza Wierzbickiego godnie pożegnały się z własną publicznością. O wygranej zadecydowała końcówka przedostatniej kwarty, w której Widzew włączył piąty bieg i odskoczył przeciwnikowi na bezpieczny dystans. Po tym ciosie przyjezdne z Konina nie potrafiły się już podnieść, dzięki czemu łodzianki zasłużenie zainkasowany dwa punkty, wygrywając aż 76:56.

Basket ROW Rybnik - Riviera Gdynia 71:64

Meczem z Rivierą Gdynia koszykarki Basket ROW Rybnik zakończyły sezon 2013/14. Rybniczanki siódmą pozycję w lidze wywalczyły już kilka tygodni temu. Ostatnie spotkania służyły trenerowi Kazimierzowi Mikołajcowi głównie do przeglądu kadr. W końcówce sezonu na parkiecie często występowały zawodniczki, które w regularnym sezonie spędzały na nim niewiele minut.