2. kolejka: Torunianki ogrywają Artego

,

Energa Toruń po raz pierwszy w tym sezonie Basket Ligi Kobiet pokonała Artego Bydgoszcz (65:55). W innym spotkaniu Basket ROW Rybnik wygrał w Gdyni z Rivierą 61:59.

,

2. kolejka II etapu (1-6):

Wisła Can-Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 76:44

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków po zeszłotygodniowej porażce z Energą Toruń tym razem zgodnie z planem pokonały przed własną publicznością KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 76-44. Najskuteczniejszą zawodniczką temu spod Wawelu była dziś Jantel Lavender, która zapisała na swoim koncie 22 punkty i 14 zbiórek. W drużynie prowadzonej przez Dariusza Maciejewskiego najlepsza okazała się amerykańska skrzydłowa Taber Spani – zdobywczyni 11 punktów.

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

King Wilki Morskie Szczecin - CCC Polkowice 57:74

Bez kontuzjowanych Naketi Swanier (w zespole gospodarzy) i Janel McCarville (w zespole gości) przystąpiły do sobotniej rywalizacji drużyny King Wilków Morskich Szczecin i CCC Polkowice. Obie drużyny znały się doskonale i tak naprawdę niczym nowym kibiców nie zaskoczyły. W zespole gospodarzy dominowała przede wszystkim ambitna gra całej drużyny co na pomeczowej konferencji podkreślał trener Krzysztof Koziorowicz. W drużynie gości pierwsze skrzypce zagrały indywidualne umiejętności poszczególnych zawodniczek i ogromne doświadczenie Euroligowego zespołu. Przyglądając się indywidualnie poszczególnym koszykarkom należy podkreślić dobrą dyspozycję kadrowiczek, czyli Magdaleny Leciejewskiej (CCC Polkowice) oraz Agnieszki Kaczmarczyk (King Wilki Morskie Szczecin). W sobotnim spotkaniu zawodniczki te kryły siebie nawzajem i ich akcje podkoszowe były niewątpliwie ozdobą tego pojedynku.

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 65:55

Koszykarki Energi Toruń pokonały we własnej hali Artego Bydgoszcz w derbowym pojedynku. Co prawda spotkanie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, ale już na przerwę to torunianki udawały się będąc na prowadzeniu. Po przerwie skutecznością zabłysnęła Weronika Idczak, która aż trzykrotnie w ciągu 10 minut trafiła z dystansu. Przed ostatnią odsłoną torunianki miały aż 15 punktów przewagi. Na początku czwartej kwarty Katarzynki dwukrotnie trafiły z dystansu powiększając prowadzenie do stanu 57:36. W samej końcówce podopieczne Elmedina Omanicia nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i po raz pierwszy w tym sezonie wygrały bitwę o kujawsko-pomorskie.

2. kolejka II etapu (7-10):

Riviera Gdynia - Basket ROW Rybnik 59:61

Sobotnie spotkanie przez większość czasu przebiegało po myśli gospodyń. Podopieczne Vadima Czeczuro bardzo dobrą obroną wymuszały błędy przeciwniczek, a swoje akcje rzutowe zamieniały na punkty. W 30 minucie mecz wyszły na najwyższe, 12-punkotwe prowadzenie 55:43. Sytuacja zmieniła się w czwartej kwarcie. Podopieczne Kazimierza Mikołajca odrobiły straty i w 38 minucie doprowadziły do remisu po 59. Wynik ten utrzymywał się niemalże do samego końca. Na 0,6s do zakończenia meczu Rebecca Harris oddała celny rzut za 2 punkty. Ostatnia akcja należała do gospodyń, które jednak nie zdołały oddać celnego rzutu. Mecz zakończył się wynikie 59:61.

MKS MOS Konin - Widzew Łódź 57:77

W pojedynku dwóch ostatnich drużyn w Basket Lidze Kobiet nie brakowało emocji. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Obie drużyny zagrały dobrze pod koszem. Pod koniec zaczęła się dobra passa koszykarek „Widzewa” wyszły na prowadzenie i wygrały pierwszą kwartę 18:15. W drugiej kontynuowały dobrą grę zdobywając w sumie 14 punktów pod rząd. Celnie za trzy punkty rzucały także Aleksandra Pawlak i Olivia Tomiałowicz i Widzew schodził do szatni z dziesięciopunktowym prowadzeniem. Po zmianie stron koszykarki Widzewa regularnie punktowały. Trafiały za trzy punkty i „karały” MKS za ich proste błędy i straty. Podopieczne Janusza Wierzbickiego wygrały w Koninie 77:57