18. kolejka: Wisła Can-Pack niepokonana! Artego trzecie

,

Już wszystko jasne! Artego pokonało Energę i dzięki temu zajęło trzecie miejsce po pierwszym etapie Basket Ligi Kobiet. Jedyną niezwyciężoną drużyną została Wisła Can-Pack Kraków, która wygrała z CCC Polkowice 73:63.

,

CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 63:73

W hicie ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek Basket Ligi Kobiet Wisła Can-Pack Kraków pokonała CCC Polkowice 73:63. W pierwszej połowie krakowianki miały problemy ze skutecznością, a polkowiczanki fatalnie zbierały. W drugiej połowie Wisła poprawiła skuteczność, grała bardzo szybko. Gospodyniom brakowało dynamiki a ofensywie i agresji w obronie. Ostatecznie polkowiczanki uległy wiślaczkom dziesięcioma punktami. Kapitalne zawody rozegrała Valeriya Musina, która rzuciła 25 punktów dla CCC. W ekipie spod Wawelu najskuteczniejszą koszykarką była Jantel Lavender, zdobywczyni 20 punktów.

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

King Wilki Morskie Szczecin - Widzew Łódź 79:55

Po wyrównanej pierwszej kwarcie przewagę zaczęły budować gospodynie. King Wilki Morskie zwycięstwo zapewniły sobie w trzeciej części meczu, którą wygrały aż 25:10. Szczecinianki rzuciły 13 trójek (rywalki zaledwie trzy) i to była ich największa przewaga w tym spotkaniu. Najlepsza w tym elemencie i w ogóle w całym meczu była Cathrine Kraayeveld – rzuciła sześć razy z dystansu i zdobyła łącznie 23 punkty. Aleksandra Pawlak i Sarah Boothe rzuciły po 18 punktów dla Widzewa.

Riviera Gdynia - Basket ROW Rybnik 63:75

W ramach 18. Kolejki Basket Ligi Kobiet zespół RIviery Gdynia podjął Basket ROW Rybnik. Jak można było się spodziewać, w meczu, w którym rywalizowały sąsiadujące ze sobą ekipy nie zabrakło emocji. Walka o dwa ostatnie punkty w sezonie zasadniczym trwała od pierwszej do ostatniej minuty, a prowadzenie w meczu zmieniało się wielokrotnie. W końcówce więcej sił zachowały koszykarki Basketu ROW i to właśnie ekipa z Rybnika po 40 minutach schodziła z boiska zwycięska. Najskuteczniejszymi zawodniczkami były w tym meczu w zespole Riviery Danielle Wilson (19 pkt, 13 zb), Małgorzata Misiuk (18) oraz Emilie Johnson (12), zaś po stronie przyjezdnych Anna Kuncewicz (23 pkt) oraz Markel Walker (16 pkt, 11 zb).

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 67:52

Świetna pierwsza połowa spotkania w wykonaniu Artego pozwoliła temu zespołowi na pewno zwycięstwo z lokalnymi rywalkami. W dwóch kwartach Energa zdobyła zaledwie 21 punktów i to był klucz do sukcesu bydgoszczanek. Gospodynie miały przewagę przede wszystkim w skuteczności rzutów oraz w zbiórkach. Najlepszą zawodniczką Artego była Jessica Lawson, która zdobyła aż 15 punktów i 12 zbiórek. W ekipie z Torunia wyróżniała się Lorin Dixon – rzuciła 17 punktów.

MKS MOS Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 58:83

Pierwszą kwartę meczu w Koninie lepiej zaczęły gorzowianki. Dobrze rzucały z dystansu. Za trzy punkty trafiała Spani Taber. MKS Konin miał problemy z defensywą. W drugiej kwarcie gra się wyrównała. Do przerwy Gorzów prowadził 45:29. Po zmianie podopieczne Arkadiusza Konieckiego rozpoczęły od pięciu punktów zdobytych przez Elżbietę Paździerską. Później jednak ponownie powrócił problem ze skutecznością. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem Gorzowa 24:16. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego wysoko prowadziły 69:45. I spokojnie grały w ostatniej części meczu. Bardzo dobrze przez całe spotkanie pod koszem spisywała się Nwagbo Chineze, która zdobyła 18 punktów. AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski wygrał w Koninie 83:58.