8. kolejka: Druga wygrana Widzewa

,

Drugie zwycięstwo z rzędu Widzewa w Basket Lidze Kobiet. Łodzianki pokonały na wyjeździe MKS MOS Konin 89:84. W innym spotkaniu Wisła Can-Pack Kraków okazała się lepsza od King Wilków Morskich Szczecin (77:56).

,

Riviera Gdynia – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 73:76

W ramach 8. Kolejki Basket Ligi Kobiet Riviera Gdynia podjęła KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Sobotnie spotkanie dostarczyło zebranym mnóstwo emocji a zwycięstwo rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich sekundach meczu. Po zaciętej walce podopieczne Dariusza Maciejewskiego zwyciężyły 76:75. Najskuteczniejszymi zawodniczami tego meczu były po stronie gospodyń Małgorzata Misiuk (22 pky), zaś po stronie gorzowianek Taber Spani (25 pkt)

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

MKS MOS Konin – Widzew Łódź 84:89

Łodzianki wygrały swój drugi mecz w tym sezonie Basket Ligi Kobiet. MKS MOS nadal pozostaje bez zwycięstwa. Koninianki zagrały dużo lepiej od rywalek tylko w drugiej kwarcie. Jak się okazało – to nie wystarczyło do wygrana całego meczu. Największy wpływ na zwycięstwo przyjezdnych miały Paulina Rozwadowska i Tynikki Crook, które rzuciły odpowiednio 23 i 21 punktów. Aleksandra Pawlak dołożyła do tego 18 kolejnych punktów. W ekipie MKS MOS Jazmine Perkins zdobyła 21 punktów.

King Wilki Morskie Szczecin – Wisła Can-Pack Kraków 56:77

Wisła Can-Pack pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Basket Lidze Kobiet. Tym razem krakowianki nie miały większych problemów z pokonaniem w Szczecinie King Wilków Morskich. Największą przewagę przyjezdne zdobyły w pierwszej kwarcie, a w kolejnych częściach meczu tylko ją powiększały. Najlepszą zawodniczką zespołu trenera Stefana Svitka była Allie Quigley, która rzuciła 17 punktów. 13 punktów i osiem zbiórek dodała Jantel Lavender. Naketia Swanier zdobyła 15 punktów dla gospodyń.

Artego Bydgoszcz – Basket ROW Rybnik 84:73

Artego pewnie pokonało drużynę z Rybnika. Istotna okazała się pierwsza kwarta spotkania, w której gospodynie zdobyły piętnastopunktową przewagę. Najistotniejszą statystyką meczu były rzuty wolne. Zespół z Bydgoszczy zdobył tym sposobem aż 10 punktów więcej od rywalek. Co ciekawe – tylko Jessica Lawson i Leah Metcalf zdobywały punkty z linii rzutów wolnych. Problemem zespołu z Rybnika były straty – zawodniczki Basket ROW popełniły ich aż 21. Metcalf zdobyła dla Artego aż 35 punktów i siedem asyst. W ekipie z Rybnika wyróżniała się Rebecca Harris, która zakończyła mecz z 19 punktami.

CCC Polkowice – Energa Toruń 82:53

W szlagierze ósmej kolejki Basket Ligi Kobiet mistrzynie Polski z Polkowic pokonały Energę Toruń 82:53. Początek dzisiejszego pojedynku należał do gospodyń, które po pięciu minutach gry prowadziły 9:2. Potem podopieczne trenera Elmedina Omanicia zaczęły z mozołem odrabiać straty. Po 10 minutach CCC prowadziło 17:15. W drugiej kwarcie Energa objęła nawet prowadzenie, ale od remisu po 22 przez kolejne 6 minut zespół z Torunia nie potrafił zdobyć choćby jednego punktu. Polkowiczanki w tym czasie zdobyły ich 18 i od tego momentu kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie pokonały Energę 82:53.