,

Rusza Sure Shot Cup

Już w najbliższą środę (6 grudnia) czternaście drużyn rozpocznie zmagania w rywalizacji o Puchar Polski Sure Shot Cup. Przed rokiem trofeum to wywalczyły koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, które w wielkim finale pokonały Lotos Gdynia, a za MVP tych rozgrywek wybrano Ann DeForge. Kto wywalczy Puchar Polski tym razem?

,

W pierwszej rundzie Pucharu Polski Sure Shot Cup zagra czternaście zespołów (z uwagi na występy w Eurolidze Kobiet udział w Final Eight Pucharu Polski mają już zapewniony Wisła Can-Pack Kraków i Lotos Gdynia). W drodze losowania w pierwszej rundzie (6 i 13 grudnia 2006 r.) Sure Shot Cup spotkają się ze sobą: Nova Trading Toruń - INEA AZS Poznań (godz. 17:00)
AZS PWSZ Swood Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice (godz. 18:00)
AZS KK Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg (godz. 18:30)
ŁKS Siemens AGD Łódź - Polfa Pabianice (godz. 18:00)
UKS Jedynka Wschowa - Duda Tęcza PWSZ Leszno (godz. 18:30)
AZS Politechnika Warszawa - Arcus SMS PZKosz Łomianki (godz. 18:00)
Kadus Bydgoszcz - VBW Gdynia (godz. 18:00) Zwycięzcy dwóch ostatnich par zagrają w drugiej rundzie (10 i 17 stycznia 2007 r.) o awans do Final Eight, pozostali zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikują się bezpośrednio do Final Eight. Rywalizacja w pierwszej rundzie będzie przebiegała według systemu mecz i rewanż. Tym samym w przypadku remisu w pierwszym meczu nie wyłania się zwycięzcy poprzez przeprowadzenie dogrywki. Dopiero w przypadku, gdy w obu meczach uzyskano wyniki remisowe lub, gdy zespoły uzyskały po jednym zwycięstwie z równą różnicą małych punktów, zwycięzcę wyłoni dogrywka, która zostanie przeprowadzona po czwartej kwarcie drugiego meczu. Turniej finałowy Pucharu Polski Sure Shot Cup odbędzie się w dniach 9 - 11 marca 2007 roku. Turniej rozgrywany będzie w dwóch grupach systemem pucharowym, ćwierćfinały, półfinały i finał, 8 zespołów. Zwycięzcy ćwierćfinałów grają w półfinałach, a zwycięzcy półfinałów grają w finale; mecz o trzecie miejsce nie jest rozgrywany. Oprócz okazałego pucharu zwycięzca Pucharu Polski Sure Shot Cup ma prawo gry w Pucharze Europy FIBA. Drużyny Pucharu Polski w sezonie 2006/2007: