,

Wygrana na osłodę

Zwycięstwo to dało jednak toruniankom powodów do radości. Pozostałe wyniki ułożyły się bowiem tak, że podopieczne Piotra Błajeta nie zdołały awansować na ósmą pozycję premiowaną grą w fazie play off.

,

Spotkanie z MUKS-em nie stało na najwyższym poziomie. Toruński szkoleniowiec robił częste zmiany i wszystkie zawodniczki miały okazję zaprezentować się na boisku. To sprawiło, że gra gospodyń nie była zbyt płynna. Poznanianki prowadziły tylko na początku meczu. W 3 min., po trafieniu zza linii 6,25 m Okeishi Howard, było 6:4. Kolejne akcje udanie kończyły jednak torunianki i już minutę później prowadziły 12:6. Do końca kwarty Katarzynki powiększyły jeszcze przewagę i ostatecznie pierwsze 10 min. wygrały 26:14. W kolejnych częściach gry różnica około dziesięciu „oczek” się utrzymywała i torunianki ostatecznie wygrały 69:60. Na wyróżnienie w ekipie Energi zasłużyła Lindsay Taylor, która nie miała większych problemów ze zdobywaniem punktów spod kosza rywalek. Torunianki czeka teraz gra o miejsca 9-13. Najbliższe spotkanie podopieczne Piotra Błajeta rozegrają w sobotę 29 marca, a ich rywalkami będzie... MUKS Poznań, który zajął dziesiątą pozycję po sezonie zasadniczym. Pierwsza kolejka w tej grupie zaplanowana jest w środę, 26 marca, ale Katarzynki będą w niej pauzowały. Zawodniczka meczu: Lindsay Taylor, Energa (evaluation: 33) Energa Toruń - MUKS Poznań 69:60 (26:14, 13:14, 18:16, 12:16) Energa: Lindsay Taylor 19, Justyna Grabowska 10, Amy Denson 8, Alicja Perlińska 7, Latoya Bond 6, Anna Marczewska 5, Emilia Tłumak 5, Katarzyna Januszek 4, Beata Predehl 3, Joanna Chełczyńska 2, Patrycja Bajerska 0, Justyna Zielińska 0. MUKS: Okeisha Howard 21, Agnieszka Skobel 13, Marijana Ivovic 10, Ilona Mądra 9, Żaneta Durak 6, Paulina Antczak 1, Katarzyna Rezler 0, Martyna Mićków 0, Justyna Nieznalska 0, Barbara Skowronek 0. Statystyki