,

Cukierki nie zawiodły

Faworyzowane Cukierki Odra Brzeg pokonały u siebie Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra 71:58. Najwięcej punktów dla Odry zdobyła Daria Cybulak - 20, a dla pokonanych Natalia Małaszewska - 17.

,

Koszykarki brzeskich Cukierków po zwycięstwie z SMS-em Łomianki przed tygodniem w sobotę wygrały we własnej hali z AZS-em Jelenia Góra 71:58 i awansowały na 10. pozycję w tabeli W pojedynku z outsiderkami rozgrywek, które przegrały wszystkie 13 wcześniejszych spotkań w lidze, zdecydowanymi faworytkami były gospodynie. Nic więc dziwnego, że początek przebiegał pod ich dyktando. Już pierwsze szybkie kontrataki pewnie na punkty zamieniały Daria Cybulak oraz obchodząca w niedzielę swoje 22. urodziny wychowanka brzeskiego klubu Justyna Daniel, dzięki czemu pierwszą kwartę Cukierki wygrały 29:18. W drugiej przewaga naszego zespołu zamiast rosnąć, z minuty na minutę niespodziewanie topniała, zwłaszcza dzięki dobrej postawie pod koszem akademiczek Doroty Wójcik i Natalii Małaszewskiej. Pięć minut przed przerwą zmalała ona nawet do jednego punktu, ale końcówka należała do Cukierków, które utrzymały dystans pięciu "oczek". Trener Leszek Marzec musiał w przerwie mocno zmotywować swoje podopieczne do walki, bowiem po niej wszystko wróciło do normy, brzeżanki złapały wiatr w żagle i spokojnie zwiększały prowadzenie. - Nie da się wygrać meczu małym nakładem sił i dziewczyny dziś o tym się przekonały - stwierdził szkoleniowiec. - Uczulałem, że to nie będzie łatwy mecz, nie chodziło o fajerwerki, tylko o punkty. Bardzo ważne dla nas dwa punkty - dodawał. W samej końcówce trenerzy rozegrali jeszcze koszykarskie szachy, a na sekundę przed końcem obaj poprosili o czas - dwukrotnie uczynił to Marzec, raz Eugeniusz Sroka. Nie miało to już jednak wpływu na wynik, a Cukierki zasłużenie wygrały 71:58. Mariusz Kolekta 0:20:25 Prym na parkiecie wiodła Cybulak, która ani razu nie pomyliła się, rzucając za trzy punkty, łącznie w całym meczu trafiła aż pięciokrotnie zza linii 6,25 m. Ważną rolę odegrały także obie brzeskie Amerykanki Joei Clyburn dorzuciła 18 "oczek", a Khali Sanders świetnie spisywała się pod tablicami i zaliczyła w sumie osiem zbiórek. - W każdym spotkaniu widać, że gramy coraz lepiej, a ta wygrana daje dodatkową nadzieję, że będzie jeszcze lepiej - podsumowała krótko rozgrywająca Lyudmyla Lyubarska. Oby te słowa się sprawdziły, a Cukierki kontynuowały dobrą passę. Przypomnijmy, że na początku sezonu, podobnie jak teraz, nasze zawodniczki wygrały mecze z SMS-em i AZS-em, a później zaliczyły 10 porażek z rzędu. Cukierki Odra Brzeg - KK AZS Jelenia Góra 71:58 (29:18, 13:19, 20:11, 9:10) Cukierki Odra: Daria Cybulak 20, Joei Clyburn 18, Justyna Daniel 15, Khaili Sanders 9, Mirela Pułtorak 4, Małgorzata Kudłak 3, Magdalena Rzeźnik 2, Ludmiła Lyubarska 0. KK AZS: Natalia Małaszewska 17, Dorota Wójcik 13, Dorota Arodź 12, Agnieszka Kret 11, Iwona Kaszuwara 5, Agnieszka Balsam 0, Żaneta Sojka 0. Statystyki