Ślęza z pierwszą wygraną!

Ślęza Wrocław pokonała w pierwszym meczu ćwierćfinalowym MB Zagłębie Sosnowiec, jednak nie było to wcale takie łatwe. Przyjezdne po znakomitym fragmencie w osttniej kwarcie wyszły na nawet na prowadzenie, lecz ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Drugi i być może ostatni mecz w serii już 29 lutego w Sosnowcu.

(4) 1KS Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec (5) 74:70

STATYSTYKI

Stan rywalizacji: 1-0 (do dwóch zwycięstw)

Kolejny mecz: 29.02, godz. 18:00 MB Zagłębie Sosnowiec - 1KS Ślęza Wrocław

Pierwsze 10 minut spotkania we Wrocławiu stało pod znakiem zdecydowanej dominacji gospodyń, które prowadziły 20:6. Gdy wydawało się, że będzie to jednostronny pojedynek, MB Zagłębię w kolejnej kwarcie zagrało zdecydowanie lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Po zmianie stron przewaga Ślęzy w 30 minucie wynosiła 13 „oczek” – 61:48 i nic nie wskazywało na to, że może się coś zmienić. A jednak. Przyjezdne wygrały 6 minutowy fragment 18:3 i wyszły na prowadzenie, które jednak w samej końcówce oddały. Mecz z double-double zakończyła Angel Baker – 15 punktów i 11 zbiórek, a 19 punktów rzuciła Schaquilla Nunn. W zespole z Sosnowca najskuteczniejsza była Jessica January, która do 23 punktów dodała 11 zbiórek i 6 asyst.

???? Emocje na własne życzenia - Ślęza Wrocław wygrywa z MB Zagłębie Sosnowiec ???? ???? Schaquilla Nunn 19, Angel Baker 15...