MB Zagłębie wygrywa w Bydgoszczy

Klaudia Wnorowska rzuciła 22 punkty, a MB Zagłębie Sosnowiec wysoko pokonało na wyjeździe zespół z Bydgoszczy. W KS Basket 25 bliska double-double była Oceana Hamilton, rzucając 14 punktów i zbierając 9 piłek. Zespół z Sosnowca zagra w play-off, natomiast gospodynie dzisiejszego spotkania kończą sezon na rundzie zasadniczej.

KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz - MB Zagłębie Sosnowiec 60:84

STATYSTYKI

Początkowe minuty spotkania charakteryzowały się zdecydowanym prowadzeniem zespołu koszykarek z Sosnowca, które szybko zyskały przewagę na tablicy wyników. Nerwowa gra miejscowych zawodniczek jednak nie trwała długo, ponieważ zespół z Bydgoszczy zaczął odrabiać straty i stopniowo budować swoją grę.

Pierwsza i druga kwarta toczyły się w równym tempie, chociaż przewaga punktowa była po stronie drużyny gości. Koszykarki z Sosnowca prezentowały wysoki poziom gry, skutecznie punktując i utrzymując kontrolę nad boiskiem. Niemniej jednak, w miarę jak mecz się rozwijał, zespół KS Basket 25 Bydgoszcz podjął wysiłek, aby nie tylko dogonić rywali, ale także objąć minimalne prowadzenie.

Po przerwie, widzowie byli świadkami zmiany dynamiki gry. Drużyna Zagłębia Sosnowiec zdecydowanie przejęła kontrolę nad meczem, prezentując wysoką intensywność w obronie i skuteczność w ataku. Koszykarki z Bydgoszczy miały trudności z utrzymaniem tempa, co pozwoliło rywalom na powiększenie przewagi.

Kwarty trzecia i czwarta przyniosły absolutną dominację drużyny gości. Koszykarki Zagłębia Sosnowiec prezentowały perfekcyjną grę, skutecznie punktując i kontrolując każdy aspekt spotkania. Zespół KS Basket 25 Bydgoszcz próbował stawić opór, jednak siła i determinacja drużyny z Sosnowca okazały się zbyt wielkie.

Ostatecznie, po zaciętej walce na parkiecie, mecz zakończył się zwycięstwem drużyny MB Zagłębie Sosnowiec z wynikiem 84:60.