Ważna wygrana Energa Polski Cukier Toruń!

Katarzynki w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego pokonały Enea AZS politechnika Poznań, co bardzo przybliżyło zespół do play-off. Asia Strong zakończyła mecz z dorobkiem 27 punktów oraz 13 zbiórek!

Energa Polski Cukier Toruń - Enea AZS Politechnika Poznań 93:83

STATYSTYKI

Wygrana z zespołem z Poznania, była potrzebna gospodyniom jak „tlen”. Wyrównana pierwsza kwarta spotkania nie pokazała jeszcze jakie to będzie spotkanie, jednak już kolejna zdecydowanie tak. Katarzynki wypracowały w niej 9 – punktową przewagę, która była zapowiedzią emocjonujących kolejnych dwóch kwart spotkania. Po zmianie stron i trafieniach Angeliki Stankiewicz, Roksany Sobiech i Zuzanny Krupy miejscowe prowadziły już nawet różnicą 17 punktów! W kolejnych akcjach zespół z Poznania odrabiał straty, jednak na doprowadzenie minimum do dogrywki nie było szans. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę serię 10:0 w końcowych minutach meczu, która dała dodatkowe emocje. Oprócz wspomnianej Stron, bardzo dobre spotkanie zagrała Angelika Stankiewicz – 18 punktów, 9 asyst i 4 zbiórki. W zespole z Wielkopolski najskuteczniejsza była Zuzanna Puc – 22 punkty i 10 zbiórek.

???? Ważna wygrana Energa Polski Cukier Toruń ???? ???? Asia Strong 27 (13zb), Angelika Stankiewicz 18, Keishana Washington...