Brązowe medale dla CCC Polkowice!

,

CCC z brązowymi medalami Basket Ligi Kobiet! W niedzielę polkowiczanki pokonały w Bydgoszczy 77:56 i tym samym wygrały całą serię 3-0!

,

Mecz od pierwszych minut układał się na korzyść przyjezdnych które, po trzypunktowych rzutach Weroniki Gajdy i Waleriji Musiny, oraz szybkich atakach Magdaleny Leciejewskiej i Mariony Ortiz wyszły na prowadzenie 15:5.

W pierwszej połowie Artego wydawało się zupełnie bezradne w defensywie, przez co skuteczne dziś CCC z każdą minutą powiększało swoją przewagę. Po kolejnych trafieniach z dystansu Angeliki Stankiewicz i Raisy Musiny na tablicy wyników mieliśmy już 18:36.
Trener Tomasz Herkt starał się wprowadzać zmiany w składzie, jednak ze względu na kontuzję Erin Rooney możliwości bydgoskiego szkoleniowca były dziś mocno ograniczone. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:24 dla CCC.

Po przerwie gra znacznie się wyrównała, jednak przyjezdne nie pozwoliły wicemistrzyniom Polski na odrobinie strat i bezpieczną przewagę utrzymały już do końca spotkania. Była to trzecia wygrana "pomaranczowych" które sezon kończą na najniższym stopniu podium.

Po 14 punktów dla zespołu z Polkowic zanotowały Mariona Ortiz oraz Weronika Gajda. 11 punktów i cztery asysty dołożyła kończąca karierę Walerija Musina. W ekipie z Bydgoszczy wyróżniała się Maurita Reid z 15 punktami, siedmioma zbiórkami i czterema asystami.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 56:77 (14:27, 10:20, 14:10, 18:18)

Artego: Reid 15, Szczechowiak 11, Koc 10, Szybała 6, Stallworth 4, Międzik 3, Mosby 3, Suknarowska 2, Niedźwiedzka 2, Kocaj 0, Kuczyńska 0.

CCC: Gajda 14, Ortiz 14, W. Musina 11, Leciejewska 10, Harrison 8, Stankiewicz 7, Gala 7, R. Musina 5, Rezan 1, Światowska 0, Idziorek 0, Urbaniak 0.