,

Basket 90 - Artego: Gdynianki bez przełamania

Basket 90 Gdynia w meczu trzeciej kolejki Basket Ligi Kobiet uległ Artego Bydgoszcz 59:71. Drużynę gości do zwycięstwa poprowadziły Denesha Stallworth i Elżbieta Mędzik, które łącznie zdobyły 34 punkty.

,

Kibice gdyńskiej drużyny, którzy licznie przybyli do Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, liczyli, że w niedzielny wieczór zobaczą pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na ligowych parkietach. Tak się niestety nie stało, ale koszykarki Basketu 90 Gdynia – prowadzone po raz pierwszy przez trenerski duet Marek Lebiedziński - Adam Prabucki – pokazały ogromne zaangażowanie i walkę przez całe 40 minut meczu.

Już pierwsze akcje spotkania pokazały, że gdyński zespół postawi Artego trudne warunki. Z dystansu celnie rzucała Monika Grigalauskyte, a pod koszem dominowała coraz lepiej zgrana z drużyną Carolyn Swords. Zawodniczki z Bydgoszczy nie pozostawały dłużne, wykorzystując niedokładne zagrania gospodyń, a w ofensywie wyróżniała się zwłaszcza rozgrywająca Artego Maurita Reid.

Druga kwarta nie zmieniła obrazu meczu - spotkanie było wyrównane i żadna z drużyn nie dominowała. Dopiero w połowie tej części spotkania, po celnych punktach Deneshy Stallworth, Artego wyszło na siedmiopunktowe prowadzenie i trener Basketu 90 Marek Lebiedziński poprosił o przerwę na żądanie. Rozmowa ze szkoleniowcem pomogła, a Basket 90 szybko odrobił część straty, jednak drużyna gości nie zwalniała tempa. Po 20 minutach meczu Artego prowadziło w Gdyni 38:29.

Trzecia kwarta nie zmieniła obrazu gry. Choć Basket 90 był bardzo aktywny w ataku i mocno bronił, to nie udawało mu się odrobić strat. Duża w tym zasługa Elżbiety Międzik, która zdobyła dla Artego trzy ważne trójki w kluczowych momentach. Gdynianki miały również problem ze skutecznością – do kosza wpadało tylko 35% rzutów z gry – co napędzało kontrataki zespołu z Bydgoszczy.

Ostatnie minuty meczu upłynęły na ciągłej walce o każdą piłkę. W gdyńskiej drużynie niestrudzona była zwłaszcza Jelena Skerović, która na parkiecie przebywała pełne 40 minut i zapisała na swoim koncie 8 punktów, 6 zbiórek i aż 9 asyst. Świetnie dysponowana była także Carolyn Swords, która zdobyła double-double – 17 punktów i 18 zbiórek. Nie udało im się jednak przełamać świetnie grającego zespołu z Bydgoszczy, który ostatecznie zwyciężył 71:59.

Basket 90 Gdynia – Artego Bydgoszcz 59:71 (13:16, 16:22, 16:19, 14:14)

Basket 90 Gdynia: Swords 17 (18 zbiórek), Grigalauskyte 12, Skerović 8, Miłoszewska 6, Jakubiuk 6, Puss 5, Podgórna 3, Rembiszewska 2, Stawińska, Marcinkowska.

Artego Bydgoszcz: Stallworth 19, Międzik 15, Reid 11, Koc 11, Zohnova 9, Armstrong 6, Suknarowska 0, Szybała 0, Kocaj, Niedźwiedzka, Niedziółka, Kuczyńska.