Od wtorku do czwartku na stronie basketligakobiet.pl przedstawiamy wyniki głosowania trenerów na oficjalne nagrody Tauron Basket Ligi Kobiet za sezon zasadniczy 2015/2016:
wtorek: najlepsza piątka
środa: najlepszy trener
czwartek: najbardziej wartościowa zawodniczka
Nagrody dla wyróżnionych będą wręczane podczas meczów play-off.
-----
Najbardziej wartościowa zawodniczka (MVP) Tauron Basket Ligi Kobiet: Amisha Carter (Artego Bydgoszcz)
W głosowaniu na najbardziej wartościową zawodniczkę sezonu zasadniczego trenerzy zespołów TBLK wskazywali po trzy osoby, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów. Najwięcej punktów - 17 - zebrała Amisha Carter z Artego Bydgoszcz (trzech szkoleniowców widziało ją na pierwszym miejscu). Yvonne Turner z Wisły Can-Pack Kraków zdobyła 13 punktów (trzykrotnie na pierwszym miejscu), Sharnee Zoll ze Ślęzy Wrocław 12 punktów (1), a Agnieszka Bibrzycka z Basketu 90 Gdynia 11 punktów (2). Dodatkowo po trzy punkty zanotowały Nicole Michael z MKS Polkowice, Cristina Ouvina z Wisły Can-Pack Kraków (1), Maurita Reid z Artego Bydgoszcz (1), Angelika Stankiewicz z MKS Polkowice oraz Justyna Żurowska-Cegielska z Wisły Can-Pack Kraków (1). Pojedyncze punkty na swoim koncie miały też Kelley Cain z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp., Leah Metcalf z Pszczółki AZS UMCS Lublin, Darxia Morris z Artego Bydgoszcz i Agnieszka Śnieżek ze Ślęzy Wrocław.
Amisha Carter w 21 rozegranych spotkaniach w tym sezonie zdobywała średnio 16,2 punktu (czwarte miejsce w TBLK) oraz 10 zbiórek (trzecia w TBLK), co składało się na eval na poziomie 23,1 (liderka TBLK).
Uwaga: szkoleniowcy nie mogli oddawać głosów na zawodniczki ze swoich drużyn.
-----
Jak głosowali poszczególni trenerzy?
Tomasz Herkt (Artego Bydgoszcz)
1. miejsce (3 punkty): Yvonne Turner
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll
3. miejsce (1 punkt): Nicole Michael
Jose Ignacio Hernandez (Wisła Can-Pack Kraków)
1. miejsce (3 punkty): Sharnee Zoll
2. miejsce (2 punkty): Nicole Michael
3. miejsce (1 punkt): Leah Metcalf
Algirdas Paulauskas (Ślęza Wrocław)
1. miejsce (3 punkty): Amisha Carter
2. miejsce (2 punkty): Yvonne Turner
3. miejsce (1 punkt): Agnieszka Bibrzycka
Vadim Czeczuro (MKS Polkowice)
1. miejsce (3 punkty): Amisha Carter
2. miejsce (2 punkty): Yvonne Turner
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll
Katarzyna Dydek (Basket 90 Gdynia)
1. miejsce (3 punkty): Amisha Carter
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll
3. miejsce (1 punkt): Kelley Cain
Krzysztof Szewczyk (Pszczółka AZS UMCS Lublin)
1. miejsce (3 punkty): Cristina Ouvina
2. miejsce (2 punkty): Agnieszka Bibrzycka
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll
Elmedin Omanić (Energa Toruń)
1. miejsce (3 punkty): Maurita Reid
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Angelika Stankiewicz
Mirosław Orczyk (JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
1. miejsce (3 punkty): Yvonne Turner
2. miejsce (2 punkty): Agnieszka Bibrzycka
3. miejsce (1 punkt): Darxia Morris
Piotr Rozwadowski (Widzew Łódź)
1. miejsce (3 punkty): Agnieszka Bibrzycka
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll
Dariusz Maciejewski (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)
1. miejsce (3 punkty): Yvonne Turner
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll
Teodor Mollov (MKK Siedlce)
1. miejsce (3 punkty): Justyna Żurowska-Cegielska
2. miejsce (2 punkty): Angelika Stankiewicz
3. miejsce (1 punkt): Agnieszka Śnieżek
Maciej Brodziński (JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań)
1. miejsce (3 punkty): Agnieszka Bibrzycka
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll