Polki ogrywają Niemki w sparingu

,

Reprezentacja Polski koszykarek pokonała Niemcy 66:56 w spotkaniu towarzyskim rozegranym w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Najlepszą zawodniczką Biało-Czerwonych była Justyna Żurowska-Cegielska z 22 punktami, sześcioma zbiórkami i dwiema asystami.

,

STATYSTYKI

Julie McBride, Agnieszka Skobel, Aldona Morawiec, Martyna Koc i Justyna Żurowska-Cegielska – to wyjściowe zestawienie Reprezentacji Polski koszykarek w tym spotkaniu. W pierwszych minutach szczególnie wyróżniała się ta ostatnia. To właśnie m.in. dzięki jej sześciu punktom kadra prowadziła 10:4. Od tego momentu świetnie prezentowały się jednak rywalki, które zanotowały serię 12:0, a doskonały fragment meczu zanotowała Sonja Greinacher. Do końca pierwszej części spotkania Polki zbliżyły się na dwa punkty po trafieniach Dominiki Owczarzak i Eweliny Kobryn.

Druga kwarta była lepsza w wykonaniu zespołu trenera Teodora Mołłowa. Trójka McBride pozwoliła Polkom wyjść znowu na prowadzenie. Spotkanie było bardzo wyrównane i toczyło się rytmem „kosz za kosz”. Końcówka należała jednak do naszej kadry. Skuteczna gra Martyny Koc i Justyny Żurowskiej-Cegielskiej pozwoliła reprezentacji wygrywać po 20 minutach rywalizacji 32:26.

Po piętnastominutowej przerwie Polki kontrolowały sytuację na parkiecie - po trzech trafieniach z rzędu Agnieszki Skobel wygrywały nawet dziewięcioma punktami. W pewnym momencie dzięki trafieniu Greinacher Niemki zmniejszyły straty do zaledwie czterech punktów, ale późniejsze akcje Śnieżek, McBride i Kobryn dały Biało-Czerwonym prowadzenie 49:38.

Ostatnia część meczu niczego już nie zmieniła. Nawet gdy rywalki ponownie zbliżyły się na cztery punkty Polki szybko reagowały i ponownie odskakiwały. Zespół trenera Mołłowa mógł tego dnia liczyć na skuteczność Żurowskiej-Cegielskiej z linii rzutów wolnych (10/11 w tym elemencie). W drużynie Niemiec nieźle radziła sobie znana z gry w Tauron Basket Lidze Kobiet Agnieszka Fikiel, ale to było za mało na Biało-Czerwone. Nasza kadra wygrała ostatecznie 66:56.

Polska – Niemcy 66:56 (14:16, 18:10, 17:17, 17:13)

Polska: Żurowska-Cegielska 22, Kobryn 12, Skobel 9, McBride 8, Koc 4, Kaczmarczyk 3, Owczarzak 2, Idczak 2, Śnieżek 2, Pawlak 2, Morawiec 0, Stankiewicz 0

Niemcy: Greinacher 15, Fikiel 14, Mersch 7, Skuballa 5, Baer 5, Greunke 3, Koop 2, Wagner 2, Brunckhorst 2, Thimm 1, Dzirma 0, Gaudermann 0