,

JAS-FBG Zagłębie - Artego: Pewne zwycięstwo bydgoszczanek

W meczu 3. kolejki Tauron Basket Liga Kobiet miejscowe JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się z wicemistrzem Polski Artego Bydgoszcz.

,

O zwycięstwie Artego Bydgoszcz zdecydowała przede wszystkim I kwarta meczu wygrana 18:2. W tej części gry zarysowała się duża dominacja pod koszem zawodniczek wicemistrzyń Polski, a po drugiej stronie duża nieskuteczność drużyny gospodarzy.

II kwarta była bardziej wyrównana, rozpoczęła się od pościgu JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 6:2 (znakomite wejście pod kosz Pauliny Rozwadowskiej oraz 2+1 Sutherland). Ze strony gości przewagę cały czas trzymała niezawodna tego wieczoru Amisha Carter. Gospodarze przegrywają pierwszą połowę spotkania wynikiem 20:33. Sosnowiczanki w pierwszej połowie raziły dużą nieskutecznością w ataku, zaledwie 21%, natomiast Bydgoszczanki rzucają ze skutecznością 41 %.

II połowa meczu to 7:2 i gospodarze mają 8 punktów do odrobienia. W końcówce kwarty to zdecydowana przewaga Artego, ostatnie punkty zdobywają Fikiel i Carter.W IV kwarcie kontynuacja dobrej gry wicemistrzyń Polski, trenerzy obydwu drużyn dali pograć rezerwowym zawodniczkom. Kwarta kończy się zwycięstwem Artego 10:18. Na wyróżnienie zasługuje postawa zawodniczek przyjezdnych Darxia Morris (1,72m – 6 zbiórek, wszystkie w obronie) oraz Amisha Carter (8/12 z gry – 66,7%).

Mecz skończył się pewnym zwycięstwem wicemistrzyń Polski z beniaminkiem Tauron Basket Ligii Kobiet 44:70.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Artego Bydgoszcz 44:70 (2:18, 18-15, 14-19, 10:18)

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec: Sutherland 9, McCallum 11, Bekasiewicz 4, Dąbkowska 2, Swanier 13 – Kaczor 0, Głocka 2, Dobrowolska 0, Sikora 0, Rutkowska 0, Rozwadowska 2, Antczak 1

Artego Bydgoszcz: Morris 4, Międzik 7, McBride 7, Koc 8, Carter 21 – Faleńczyk 0, Reid 12, Fikiel 3, Pawlak 8, Szybała 0

-----

Powiedzieli po meczu:

Tomasz Hekrt (trener Artego Bydgoszcz)
O wyniku tego meczu zadecydowała przede wszystkim nasza defensywa, bo nie graliśmy dzisiaj dobrze w ataku. Mieliśmy dobre momenty, ale nie potrafiliśmy utrzymać takiego tempa. Zdecydowanie wygraliśmy deskę 48:29 oraz szybki atak Sosnowiec 4, Bydgoszcz 22. Co jest zarzutem do nas to 18 strat zespołu, to stanowczo za dużo. Generalnie cieszymy się, 3 mecz, 3 zwycięstwo.

Amisha Carter (zawodniczka Artego Bydgoszcz)
Myślę, że musimy popracować nad obroną i mamy na to czas podczas dwutygodniowej przerwy.

Mirosław Orczyk (trener JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
Przede wszystkim chciałem pogratulować zespołowi gości oraz trenerowi Herktowi. Zagrały fajnie widowiskowo wygrywając mecz. Oba zespoły mają inne priorytety w tym sezonie, różne fazy przygotowań. Przez najbliższy okres przygotowawczy będziemy dużo trenować i przygotowywać się do walki z zespołami naszej półki.

Paulina Dąbkowska (zawodniczka JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
Gratulacje dla zespołu Artego Bydgoszcz. Po dzisiejszym meczu twierdzę, że brakuje Nam zgrania. Przez tydzień grałyśmy 3 mecze, teraz czas na przerwę, analizę elementów które Nam nie wychodzą. Artego wygrało z Nami zbiórką i szybkim atakiem. Musimy popracować nad precyzją, celnością w ataku i koncentracją w obronie.