Linkeviciene zagra we Wrocławiu

,

Sandra Linkeviciene - reprezentantka Litwy, wielokrotna uczestniczka mistrzostw Europy i świata, a także Euroligi - została zawodniczką Ślęzy. Z wrocławskim klubem związała się rocznym kontraktem.

,

Linkeviciene to jedna z najlepszych litewskich koszykarek ostatniej dekady. Ma 33 lata, gra na pozycji rzucającej, ale dobrze radzi sobie także jako rozgrywająca. W poprzednim sezonie występowała w zespole Utenos Utena i zdobyła z nim mistrzostwo oraz Puchar Litwy. Jej koleżanką klubową była wtedy Egle Sulciute, z którą teraz będzie wspólnie występować w Ślęzie.

- Ten transfer to dla nas wielka sprawa. Sandra jest świetną zawodniczką, wystarczy spojrzeć na jej dotychczasowe osiągnięcia i kluby, w jakich grała. Jest bardzo doświadczona, ale z upływem czasu poziom jej gry utrzymuje się na stale wysokim poziomie. Od wielu lat jest podporą reprezentacji Litwy. W poprzednim sezonie zdobyła z klubem dublet, a latem z powodzeniem występowała na mistrzostwach Europy – mówi Zbigniew Ryng, dyrektor sportowy sekcji koszykówki Ślęzy.

Na wspomnianych mistrzostwach Europy Litwa zajęła ósme miejsce, a Linkeviciene była podstawową zawodniczką swojego zespołu. Co ciekawe, mimo że gra na pozycji numer dwa i ma 176 cm wzrostu, omal nie została najlepszą zbierającą reprezentacji Litwy. W całym turnieju zaliczyła 60 zbiórek, tylko o jedną mniej niż środkowa Gintare Petronyte. Zajęła też drugie miejsce w klasyfikacji najlepszej przechwytujących całego turnieju.

Pod względem drużynowym najlepszy dla Linkeviciene był występ na mistrzostwach Europy w 2005 roku, gdy zajęła z reprezentacją swojego kraju czwarte miejsce. Rok później Litwa była szósta na mistrzostwach świata, a Linkeviciene zdobywała średnio 12,1 pkt. na mecz.

Linkeviciene to wielokrotna mistrzyni Litwy, grała też w wielkich klubach rosyjskich – Dynamie Kursk i UMMC Jekaterinburg. Po urlopie macierzyńskim w wielkim stylu wróciła do gry, zdobywając najważniejsze trofea na Litwie.

Przygotowania do nowego sezonu drużyna Ślęzy rozpocznie 20 lipca. Lnkeviciene, ze względu na udział w mistrzostwach Europy, dołączy do zespołu nieco później.

Aktualna kadra Ślęzy Wrocław: Agnieszka Śnieżek, Dorota Mistygacz, Sharnee Zoll (USA), Joanna Czarnecka, Egle Sulciute (Litwa), Magdalena Leciejewska, Katarzyna Krężel, Chay Shegog (USA), Zuzanna Sklepowicz, Sandra Linkeviciene (Litwa).