Hiszpanki za silne

Hiszpanki pokonały przed własną publicznością Reprezentację Polski 60:35 podczas drugiego dnia turnieju towarzyskiego. Najlepszą zawodniczką kadry była Dominika Owczarzak z 10 punktami

Gospodynie doskonale rozpoczęły to spotkanie. Świetnie radziła sobie Astou Ndour, a po trafieniu Alby Torrens było już 10:0. Polki pierwsze punkty zdobyły dopiero po sześciu minutach. Inaugurująca kwarta zakończyła się wynikiem 14:4 dla Hiszpanii. W drugiej części spotkania nasza kadra radziła sobie już lepiej w ataku, ale to rywalki ciągle grały skuteczniej i kontrolowały sytuację na parkiecie. W ekipie biało-czerwonych wyróżniały się Dominika Owczarzak oraz Justyna Żurowska-Cegielska. Po pierwszej połowie gospodynie wygrywały 31:22.

Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, w której Hiszpanki grały bardzo dobrze w obronie, pozwalając zespołowi trenera Jacka Winnickiego na zdobycie zaledwie sześciu punktów. Ostatnia część spotkania niczego już nie zmieniła. Co prawda gra była już bardziej wyrównana, ale Polki nie odrabiały strat. Ostatecznie rywalki wygrały aż 60:35.

W sobotę o godz. 10.00 Polska zagra z Wielką Brytanią – będzie to ostatni mecz kadry podczas turnieju towarzyskiego w Hiszpanii.

Hiszpania - Polska 60:35 (14-4, 17-18, 20-6, 9-7)

Hiszpania: Torrens 13, Cruz 11, Gil 8, Ndour 7, Herrera 6, Romero 6, Dominguez 5, Xargay 2, Martinez 2, Pascua 0, Casas 0

Polska: Owczarzak 10, Żurowska-Cegielska 8, McBride 6, Jujka 4, Leciejewska 4, Koc 3, Pawlak 0, Krężel 0, Międzik 0, Skobel 0, Misiuk 0, Morawiec 0