,

KSSSE AZS PWSZ - Pszczółka AZS UMCS: Gorzowianki lepsze w akademickich derbach

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów nie miały żadnego problemu z pokonaniem ekipy Pszczółka AZS UMCS Lublin. Goście ani razu nie zdołali wyjść na prowadzenie.

,

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce miła ceremonia. Działacze oraz kibice AZS PWSZ Gorzów podziękowali zawodniczkom, które w zeszłą niedzielę w Bydgoszczy wywalczyły srebrne medale Mistrzostw Polski Juniorek Starszych.

Podczas samego meczu prowadzenie gorzowianek ani przez chwilę nie podlegało dyskusji. Z minuty na minutę prowadzenie koszykarek KSSSE AZS PWSZ tylko wzrastało, by połowie 37 minuty osiągnąć aż 31 punktów. – Dziś było widać, że byliśmy dobrze do tego spotkania przygotowani. Jesteśmy na etapie przygotowywania się do fazy play off, bo wierzymy, że możemy tam zagrać bardzo dobrze – usłyszeliśmy od szkoleniowca KSSSE AZS PWSZ Gorzów Dariusza Maciejewskiego.

Porażka z gorzowiankami przekreśla szansę ekipy Pszczółka AZS UMCS Lublin na awans do czołowej czwórki Tauron Basket Ligi Kobiet. - Nie postawiliśmy się tak jak chcieliśmy, zagraliśmy kolejne już słabe spotkanie. Jesteśmy skazani na bicie się w play out o utrzymanie - stwierdził po spotkaniu trener Krzysztof Szewczyk.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – Pszczółka AZS UMCS Lublin 74:48 (19:10, 16:10, 17:16, 22:12)

KSSSE AZS PWSZ: Brewer 31 (1x3), Zoll 17 (1Dźwigalska 3 (1), Piekarska 3, Czarnodolska 0 oraz ), Ogorodnikowa 13 (1), Szajtauer 4, Witkowska 2, Sobek 1, B. Jaworska 0, K. Jaworska 0.

Pszczółka AZS UMCS Lublin: Robinson 12 (1x3), Tomiałowicz 8, Bejtić 7 (1), Bussie 4, Kotnis 3 (1) oraz Żandarska 6, Witkoś 4, Morawiec 2, Trzeciak 2, Dulęba 0.