Wisła Can-Pack pierwsza w finale!

,

Wisła Can-Pack Kraków bez większych problemów pokonuje CCC Polkowice 67:42 i awansuje do finału Pucharu Polski Kobiet.

,

Krakowianki świetnie weszły w to spotkanie – po trafieniu Jantel Lavender prowadziły 6:0. Później do ataku włączyła się także Allie Quigley, a zespół Wisły Can-Pack wygrywał nawet ośmioma punktami. W drugiej części spotkania niewiele się zmieniało. Sytuację polkowiczanek starała się ulepszyć Nikki Greene, a po rzucie Karoliny Puss CCC zbliżyło się na dziewięć punktów. Do końca pierwszej połowy zespół trenera Stefana Svitka zanotował jednak serię 9:0 i po rzutach wolnych Justyny Żurowskiej-Cegielskiej prowadził 46:28. Problemem ekipy trenera Arkadiusza Rusina była skuteczność z dystansu – zaledwie 1/7 za trzy w trakcie pierwszych 20 minut.

Defensywa Wisły Can-Pack w trzeciej kwarcie pozwoliła rywalkom na zdobycie zaledwie dwóch punktów! Po dwóch akcjach z rzędu Agnieszki Skobel mistrzynie Polski osiągnęły przewagę 61:30. Ostatnią część meczu CCC rozpoczęło od świetnej serii 10:0, ale prowadzenie krakowianek nadal było bezpieczne. Końcowe minuty spotkania okazały się tylko formalnością – polkowiczanki nie zdołały odrobić już straty. Wisła Can-Pack wygrała ostatecznie 67:42 i w niedzielę zagra w finale Pucharu Polski ze zwycięzcą meczu Artego – Energa.

------
CCC Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków 42:67 (13:19, 15:27, 2:15, 12:6)

CCC: Greene 13, Sutherland 8, Jeziorna 8, Owczarzak 7, Sverrisdottir 4, Puss 2, Swanier 0, Majewska 0, Szczepanik 0, Kaczmarska 0,

Wisła Can-Pack: Lavender 15, Ouvina 12, Quigley 11, Żurowska-Cegielska 10, Skobel 10, Vandersloot 4, Petronyte 4, Abdi 1, Kaczmarczyk 0, Ziętara 0

------

Arkadiusz Rusin (trener CCC): W każdym elemencie gry Wisła była zdecydowanie lepszym zespołem od nas. Dwie decydujące rzeczy to nasze straty - czasami głupie i przegrana deska. Cieszymy się, że były kolejne minuty dla Nikki Greene. Trener Svitek dał nam kolejne rzeczy do poprawy, chcemy być przygotowani na play-off.

Justyna Jeziorna (CCC): Podeszłyśmy do tego meczu bez wiary, nie wiem czego się przestraszyłyśmy. Nie możemy pozwolić sobie na tak dużo zbiórek i strat. Gratuluję zespołowi Wisły i życzę powodzenia w finale.

Stefan Svitek (trener Wisły Can-Pack): Rozpoczęliśmy mecz dobrze, z koncentracją. Mieliśmy dużą przewagę, także psychologiczną, przed drugą połową. Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w tym meczu.

Agnieszka Skobel (Wisła Can-Pack): Ostatnio wychodzimy bardziej zdecydowane. Mecz był pod nasze dyktando. Ciągle mamy dużo strat, ale jesteśmy zadowolone. Mamy siły na jutro, chcemy wygrać. Jesteśmy dobrej myśli po takim meczu.