,

Glucose Row - Widzew: Defensywa dała pewny sukces

Glucose ROW Rybnik w meczu 4. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet pokonał łódzki Widzew różnicą aż 22 punktów. Po tym, jak łodzianki niespodziewanie wygrały przed tygodniem we Wrocławiu, na Śląsku bardzo obawiano się tego pojedynku.

,

- Przestrzegałem bardzo swoje zawodniczki przed tym meczem, bo w tej lidze nie można nikogo lekceważyć - mówił po meczu wyraźnie zadowolony Kazimierz Mikołajec, szkoleniowiec rybnickiego zespołu.

Jego podopieczne faktycznie rozegrały bardzo dobre spotkanie. Przede wszystkim Mikołajec chwalił postawę w defensywie. Łodzianki już w pierwszej kwarcie miały ogromne problemy w ofensywie, notując na swoim koncie zaledwie 6 punktów. - Trener gospodyń znalazł nasz mankament i niestety nie potrafiliśmy sobie poradzić z obroną Rybnika - ocenił Adam Ziemiński, szkoleniowiec Widzewa.

Ekipa spod znaku Glucose już na przerwę schodziła do szatni prowadząc 35:17 i w pełni dyktowała warunki na parkiecie. Z szatni rybniczanki wyszły nadal mocno skoncentrowane, a szybkie 8:0 na początek drugiej połowy już w pełni ustawiło losy spotkania przesądzając niemal już wtedy o końcowym triumfie gospodyń.

Największy udział w wygranej miały Amerykanki Leah Metcalf oraz Drey Mingo. Pierwsza była najskuteczniejszą koszykarką meczu (24 punkty), druga z kolei może pochwalić się niezłym double-double (20 punktów i 16 zbiórek). - Bardziej nastawialiśmy się na Rymarenko, a problem mieliśmy z Mingo - krótko rzucił po meczu Ziemiński.

Mikołajec z kolei obok defensywy cieszył się ze skuteczności. - Po naszych dwóch fatalnych meczach w tym elemencie, teraz możemy pochwalić się blisko 40-procentową skutecznością, co na pewno musi cieszyć - zakończył Mikołajec.