,

Jubileusz 20-lecia klubu Basket 25 Bydgoszcz

Nowy obiekt i nowy skład drużyny Artego zaprezentował się w piątek bydgoskim kibicom koszykówki kobiet w meczu z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Mecz zakończył się wynikiem 50:47.

,

Zanim jednak rozpoczął się mecz, uroczystego otwarcia nowej hali (Artego Arena) dokonał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, w towarzystwie przedstawiciela hiszpańskiej firmy CHM Obras E Infraestructuras, głównego wykonawcy obiektu.

Ważnym elementem niniejszej imprezy były obchody XX-lecia klubu KS Basket 25 Bydgoszcz. Z tej okazji wyróżnienia z rąk prezydenta Bydgoszczy, przedstawiciela ministerstwa Sportu i Turystyki Pana Adama Soroki oraz prezesa Polskiego Związku Koszykówki Grzegorza Bachańskiego odebrały osoby przez lata związane z klubem Basket 25 i mające nieoceniony wkład w rozwój bydgoskiej i polskiej koszykówki kobiet.

Prezes PZKosz przyznał również brązowe, srebrne i złote odznaki Polskiego Związku Koszykówki dla osób związanych z Klubem Basket 25, które przyczyniły się do rozwoju żeńskiej koszykówki.

Sam mecz rozpoczął się dość niespodziewanie. To drużyna gości od początku pierwszej kwarty dyktowała warunki na parkiecie, głównie dzięki znakomitej grze Alyssii Brewer. Dopiero po 30 minutach podopieczne trenera Tomasza Herkta zaczęły grać na miarę oczekiwań kibiców przybyłych na otwarcie nowego obiektu. Dokładna gra w obronie, zwycięska walka na tablicach i dużo lepsza skuteczność w ataku pozwoliły odrobić straty, oraz objąć pierwsze w meczu prowadzenie które zespół Artego utrzymał do końca meczu.

Artego wygrało ostatecznie 50:47. Było to siódme z rzędu zwycięstwo tej drużyny w przedsezonowych spotkaniach.