Słowaczki tym razem lepsze od Polek

Słowacja pokonała przed własną publicznością Reprezentację Polski Kobiet 71:55 w ostatnim spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2015. Biało-czerwone już wcześniej zapewniły sobie awans na Mistrzostwa Europy.

Pierwszy punkt w tym spotkaniu zdobyła Justyna Żurowska z rzutu wolnego, ale później kwarta zdecydowanie należała do Słowaczek. Gospodynie rzuciły 16 punktów z rzędu, zdobywając sporą przewagę. Szczególnie wyróżniała się Zuzana Zirkova, która w tym fragmencie rzuciła aż osiem punktów. Polkom udało się ostatecznie lekko zmniejszyć straty, ale i tak prowadzenie przeciwniczek było wyraźne.

W pewnym momencie drugiej kwarty reprezentacja zbliżyła się na 10 punktów po trafieniach Pauliny Pawlak i Martyny Koc. Słowaczki nie pozwalały jednak na wiele więcej, bo dobrze prezentowały się także Kristi Toliver i Eva Kmetova. W pierwszej połowie rywalki miały na koncie cztery trafienia z dystansu, natomiast biało-czerwone żadnego.

Niewiele zmieniło się w trzeciej i czwartej kwarcie. Gospodynie nadal były bardziej skuteczne i uciekały Polkom. Ważną zawodniczką była Anna Jurcenkova, która w całym meczu zdobyła aż 19 punktów. Ostatecznie kadrze nie udało się zmniejszyć przewagi zespołu Słowacji. Rywalki wygrały 71:55 i tym samym zajęły pierwsze miejsce w grupie.

Reprezentacja Polski już wcześniej zapewniła sobie awans na EuroBasket, który w 2015 roku odbędzie się na Węgrzech i Rumunii.

Słowacja – Polska 71:55 (23:12, 15:13, 18:14, 15:16)

Słowacja: Jurcenkova 19, Zirkova 12, Hruscakova 10, Toliver 9, Kmetova 7, Tetemondova 6, Kissova 4, Balintova 4, Krc-Turbova 0, Felixova 0, Baburova 0, Brezaniova 0

Polska: Ziętara 10, Koc 10, Pawlak 9, Idczak 8, Żurowska 7, Krężel 4, Misiuk 4, Morawiec 3, Skobel 0, Jujka 0