Będzie trzeci mecz! Dixon bohaterką!

Rzut Lorin Dixon dał zwycięstwo Enerdze Toruń w meczu z Artego Bydgoszcz 61:59! Tym samym zespół trenera Elmedina Omanicia wyrównał stan rywalizacji o brązowy medal Tauron Basket Ligi Kobiet. Trzecie decydujące spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy w sobotę 26 kwietnia o godz. 17.00.

Koszykarki Energi Toruń pokonały przed własną publicznością Artego Bydgoszcz i wyrównały stan rywalizacji w walce o brązowy medal Tauron Basket Ligi Kobiet. Torunianki już przed przerwą wypracowały dwucyfrową przewagę, dzięki której mogły kontrolować przebieg spotkania.

W czwartej kwarcie bydgoszczanki zbliżyły się do gospodyń, ale nie były w stanie wyrwać zwycięstwa. Bohaterką Spożywczaka została Lorin Dixon, która trafiła równo z końcową syreną. Ostatecznie przy pełnej hali kibiców Katarzynki wygrały drugie spotkanie z cyklu rywalizacji o brązowy medal. O losach krążka zadecyduje dopiero trzecie spotkanie, które zostanie rozegrane w najbliższą sobotę w Bydgoszczy.

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 61:59 (20:12, 17:11, 15:14, 9:22)

Energa: Velinović 18, Idczak 15, Dosty 10, Iamstrong 9, Dixon 6, Ratajczak 3, Darnikowska 0

Artego: Metcalf 16, Mowlik 15, Carter 15, Lawson 11, Jeziorna 2, Pietrzak 0, Koc 0