,

Artego - CCC (3): Bydgoszczanki znowu zaskakują!

Artego Bydgoszcz odniosło drugie zwycięstwo nad mistrzem Polski CCC Polkowice i jest o krok od sensacyjnego awansu do finału rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet!

,

Od początku spotkania oba zespoły postawiły na twardą defensywę. Mecz rozpoczął się od niecelnych rzutów Jeleny Skerović i Leah Metcalf. W kolejnych minutach CCC zaczęło zyskiwać przewagę dzięki znakomitej grze Janel McCarville, do której kierowana była większość piłek. Tajną bronią trenera Jacka Winnickiego miały się okazać rzuty z dystansu Amerykańskiej środkowej, która właśnie na ten element poświęciła dużo czasu przed meczem. Przyniosło to efekt już w 6 minucie meczu, gdy w ostatniej
sekundzie akcji zawodniczka mistrzyń Polski popisała się celnym rzutem zza linii 6,75 zwiększając prowadzenie pomarańczowych do 13:4. Co prawda w odpowiedzi, dla Artego również 3 punkty zdobyła Elżbieta Mowlik, jednak CCC udało się kontrolować bezpieczną przewagę do końca pierwszej kwarty zakończonej wynikiem 17:11.

Początek drugiej kwarty to nerwowa gra z obu stron. Artego popełniło kilka strat, na co mistrzynie Polski przez 5 minut odpowiedziały zaledwie jednym celnym rzutem, w efekcie czego miejscowym udało się zniwelować wcześniejsze straty i doprowadzić do remisu przed przerwą.

Po przerwie znów lepiej zaczęło CCC, które po rzutach Belindy Snell i Teji Oblak ponownie uzyskało przewagę kilku punktów, na co Artego odpowiedziało celnymi trafieniami za 3 punkty Justyny Jeziornej i Elżbiety Mowlik, wychodząc na prowadzenie. To z resztą po każdej kolejnej akcji przechodziło na stronę jednej lub drugiej drużyny, ostatecznie pozostając w rękach Polkowiczanek po rzucie za trzy punkty Valeriji Musiny i dwupunktowej akcji Agnieszki Majewskiej. Przed ostatnia kwartą CCC
prowadziło 43:48

Do połowy ostatniej części nic nie wskazywało, że Artego będzie w stanie w dzisiejszym meczu przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. I właśnie wtedy, w 35 minucie gry „przebudziła się” liderka bydgoskiej drużyny w ostatnich meczach Amisha Carter. Amerykanka przez ponad trzy kwarty miała problemy ze skutecznością, jednak w najważniejszym momencie meczu zaprocentowało jej duże doświadczenie. Carter zapisała na swoim koncie 8 punktów, a seria rzutów za 3 punkty (trzy celne w
ciągu dwóch minut!) Leah Metcalf pozwoliła drużynie Artego kolejny raz uzyskać spokojnie i kontrolować końcowy przebieg meczu.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 70:65 (11:17, 18:12, 14:19, 27:17)

ARTEGO: Leah Metcalf 22 (7 zb, 8 as), Elżbieta Mowlik 12, Martyna Koc 10, Jessica Lawson 10 (9 zb), Amisha Carter 9 (9 zb), Justyna Jeziorna 5, Anna Pietrzak 2, Edyta Faleńczyk, Monika Maj, Magdalena Hertmanowska, Karolina Wilk, Karina Szybała

CCC: Janel McCarville 21 (7 zb), Belinda Snell 15, Magdalena Leciejewska 8, Agnieszka Majewska 6 (9 zb), Jelena Škerović 6 (8 zb), Walerija Musina 5, Teja Oblak 2, Magdalena Skorek 2, Dominika Owczarzak, Agata Szczepanik, Paulina Misiek

Stan rywalizacji 2:1 dla Artego.

Czwarte spotkanie w poniedziałek o godz. 17:00