Mecz Gwiazd: Zagraniczne gwiazdy pokonują kadrę!

,

Zespół zagranicznych gwiazd pokonał reprezentację Polski 70:64 w Meczu Gwiazd Basket Ligi Kobiet. MVP spotkania została wybrana Allie Quigley, która rzuciła 22 punkty.

,

Już od początku spotkania było widać, że żadna z drużyn nie zamierza w tym spotkaniu odpuszczać. Dlatego w pierwszej kwarcie można było zauważyć grę na serio, bez odpuszczania w obronie. W tej części spotkania przeważały zawodniczki zespołu zagranicznych gwiazd. Bardzo dobrze prezentowały się przede wszystkim Jantel Lavender i Allie Quigley. Z kolei w reprezentacji Polski wyciąg ciągnęła Justyna Żurowska, która w pierwszych dziesięciu minutach rzuciła siedem punktów. Po trafieniu Cristiny Ouviny to zagraniczne gwiazdy BLK wygrywały 26:14.

Sytuacja nie zmieniała się w drugiej kwarcie. Zespół prowadzony przez trenera Stefana Svitka powiększał swoje prowadzenie. W pewnym momencie zagraniczne gwiazdy zaliczyły serię 12:0 i po trafieniu Taber Spani było już 42:20. Żurowska ciągle była wyróżniającą się kadrowiczką. Pierwszą połowę zakończyła z dziewięcioma punktami i czterema zbiórkami na koncie.

W trzeciej kwarcie reprezentacja rozpoczęła zmniejszanie strat. Po serii 13:0 i akcji wykończonej przez Małgorzatę Misiuk zespół trenera Jacka Winnickiego przegrywał zaledwie ośmioma punktami. To dawało jeszcze nadzieję kibicom, że w ostatniej części meczu najlepsze polskie zawodniczki będą w stanie dogonić rywalki.

Czwarta kwarta nie przyniosła jednak zmiany rezultatu. Kadrowiczki nadal próbowały zbliżyć się do zagranicznych gwiazd, ale te ostatecznie nie dały sobie wyrwać zwycięstwa i kontrolowały sytuację na boisku do samego końca.

W trakcie spotkania nie zabrakło konkursów dla kibiców. Fani mogli podziwiać także występy artystyczne, co sprawiło, że każdy z nich mógł znaleźć podczas Meczu Gwiazd coś dla siebie.

Reprezentacja Polski - Zagraniczne Gwiazdy BLK 64:70

Polska: Żurowska 19, Mowlik 8, Skobel 8, Kaczmarczyk 6, Misiuk 4, Pietrzak 4, Pawlak 4, Skorek 3, Koc 3, Idczak 3, Leciejewska 2, Walich 0.

Zagraniczne Gwiazdy: Quigley 22, Lavender 12, Nwagbo 10, Musina 9, Wilson 7, Zoll 4, Ouvina 2, Spani 2, Kraayeveld 2, Snell 0.