3. kolejka: Wisła Can-Pack wygrywa w Bydgoszczy

,

Wisła Can-Pack pokonała Artego Bydgoszcz 71:69 w jednym z najciekawszych spotkań tej kolejki Basket Ligi Kobiet. W innum meczu Basket ROW Rybnik 76:74. W jedynym niedzielnym spotkaniu mistrzynie Polski - CCC Polkowice ograły Energę Toruń 74:44.

,

3. kolejka (1-6):

Artego Bydgoszcz – Wisła Can-Pack Kraków 69:71

Wszystko wskazywało na to, że bydgoszczanki w ostatniej akcji meczu są stanie doprowadzić do dogrywki a nawet zapewnić sobie wygraną. Niestety miejscowe kompletnie pogubiły się w ofensywie, nie wykorzystując dobrych sytuacji na zdobycie punktów i na 3 sekundy przed końcem, niecelny rzut oddała Amisha Carter, po czym to Wisła cieszyła się z zwycięstwa 71:69

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

CCC Polkowice – Energa Toruń 74:44

Mistrzynie Polski, koszykarki CCC Polkowice wygrały niedzielny pojedynek z Energą Toruń i są jedyną drużyną, która jeszcze nie przegrała meczu w drugiej fazie rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Torunianki dzielnie walczyły w pierwszej kwarcie, którą przegrały tylko jednym punktem. Później było już tylko gorzej, dlatego na przerwę zawodniczki z grodu Kopernika schodziły przy wyniku 21:35. W drugiej połowie wyższość polkowiczanek nie podlegała już żadnej dyskusji i ostatecznie mecz zakończył się nadspodziewanie łatwym zwycięstwem drużyny CCC, którą do wygranej poprowadziła Magdalena Leciejewska (14 punktów). Dla torunianek najwięcej punktów rzuciła Jelena Velinovic – 13.

3. kolejka (7-10):

Riviera Gdynia – MKS MOS Konin 72:52

W sobotę, 1 lutego br w ramach 3. kolejki II rundy Basket Ligi Kobiet zespół Riviery Gdynia podjął MKS MOS Konin. Od pierwszej do ostatniej minuty gospodynie nadawały rytm grze i w całym spotkaniu zwyciężyły 72:52. W dzisiejszym meczu koszykarki Riviery nie tylko zdominowały grę w ataku, ale również dominowały w walce podkoszowej. Podopieczne Vadima Czeczuro w tym spotkaniu miały 57 zbiórek z czego aż 27 w ataku. W zespole gospodyń świetne spotkanie zanotowała Krystyna Matsko. Ukraińska skrzydłowa zdobyła 23 punkty i miała 6 zbiórek. W zespole z Konina najskuteczniejsza była Elżbieta Paździerska, która miała 16 punktów.

Widzew Łódź – Basket ROW Rybnik 74:76

Widzew lepiej zaczął to spotkanie, ale nie potrafił go w ten sam sposób zakończyć. Dość powiedzieć, że łodzianki w pewnym momencie gromiły przeciwnika już 36:17, jednak nie potrafiły postawić kropki nad "i", a rywalki to wykorzystały i konsekwentnie goniły wynik. Na tym poziomie rozgrywkowym to się po prostu mści. Komfortowa przewaga została szybko roztrwoniona w drugiej kwarcie i już po niej zespół Basketu prowadził nieznacznie. Wydawało się, że miejscowe wyciągną wnioski z drugiej odsłony meczu i spróbują jeszcze raz zdominować rywala - tak też było w trzeciej kwarcie, wygranej przez Widzew aż 19:9. Ponownie jednak łodzianki nie potrafiły dobić przeciwnika, który wykorzystał ten margines niekonsekwencji podopiecznych Janusza Wierzbickiego i ostatecznie po końcówce, gdzie każda akcja decydowała o końcowym wyniku, to przyjezdne okazały się być bardziej skuteczne i wygrały w ostatniej akcji dzięki skutecznej dobitce Walker po niecelnym rzucie Harris.

Mecz KSSSE AZS PWSZ – King Wilki Morskie został przełożony na wniosek klubu ze Szczecina z powodu choroby zawodniczek. Nowy termin spotkania to sobota 8 marca 2014 r.