Półfinały, mecze 2: CCC i Ślęza krok od finału!

CCC Polkowice wygrało w Krakowie z Wisłą CanPack i prowadzi już 2-0 w serii półfinałowej Energa Basket Ligi Kobiet. To samo udało się Ślęzie - wrocławianki zwyciężyły w Bydgoszczy z Artego 61:57.

Wisła CanPack Kraków - CCC Polkowice 59:63 (stan rywalizacji 0-2)

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale jednak to CCC miało małą przewagę. W trzeciej kwarcie przyjezdne powiększyły prowadzenie do siedmiu punktów, ale to oczywiście nie gwarantowało zwycięstwa. W ostatniej części meczu Wisła CanPack starała się odrobić straty, ale nie CCC kontrolowało sytuację. Temitope Fagbenle zdobyła 14 punktów i 6 zbiórek. Maurita Reid zanotowała 16 punktów i 7 zbiórek.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 57:61 (stan rywalizacji 0-2)

W pierwszej połowie wszystko było pod kontrolą Artego i wydawało się, że tak będzie do samego końca. Również po bardzo wyrównanej trzeciej kwarcie nic nie wskazywało na to, że może być inaczej. Wszystko zmieniło się w ostatniej części meczu. Ślęza zatrzymała gospodynie, a sama grała nieźle w ataku. Odrobiła straty i wygrała ostatecznie czterema punktami. Po 14 punktów rzuciły Tijana Ajduković i Sharnee Zoll. 17 punktów dla gospodyń zanotowała Agnieszka Szott-Hejmej.