,

Artego - Ślęza (1): Mistrzynie na prowadzeniu

W pierwszym półfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet, Ślęza Wrocław pokonała w Bydgoszczy Artego 80:70.

,

Od pierwszych minut na parkiecie zarysowała się znaczna przewaga Artego. Bydgoszczanki prowadziły już 7:0, a pierwsze punkty dla mistrzyń Polski zdobyła dopiero po 4 minutach gry Agnieszka Kaczmarczyk. Po zawodniczkach z Bydgoszczy nie było widać że trzy dni wcześniej zakończyły pięciomeczowy bój o awans. Zawodniczki Artego dokładnie broniły i zbierały piłki na swojej tablicy, nie mialy też problemów z dochodzeniem do pozycji rzutowych w ataku. Po 6 minutach przewaga gospodyń wynosiła już 12 punktów (14:2). Bardzo dobrze grały podkoszowe Dennesha Stallworth i Dragana Stankovic, a na obwodzie punkty rzucała Jennifer O'Neill. Wynik kwarty na 23:15 ustaliła Elina Dikoulakou rzutem za 3 punkty.

W drugiej kwarcie Artego całą przewagę straciło w ciągu minuty, gdy po rzutach Agnieszki Kaczmarczyk i Marissy Kastanek (osobiste i "trójka") na tablicy pojawił się remis 30:30. W zespole Ślęzy trafiać zaczęła Sharnee Zoll i do przerwy mistrzynie Polski prowadziły 36:34. W drugiej połowie nadal skuteczne były Zoll oraz pochodząca z Bydgoszczy Karina Szybała i przewaga Ślezy przed ostatnią kwartą wynosiła 4 punkty (53:49). Ostatnią kwarte od mocnego uderzenia zaczęło Artego. Po rzutach O'Neill i Elżbiety Międzik bydgoszczanki odzyskało prowadzenie. Szala zwycięstwa do końca przechylała się na korzyść jednej i drugiej ze stron, ostatecznie po 40 minutach mieliśmy remis 68:68 i w Artego Arenie kolejny raz potrzebna była dogrywka. W tej zdecydowanie bardziej skuteczne były wrocławianki.