,

Basket 90 - Artego (4): Będzie piąty mecz!

Artego pokonało w Gdyni Basket 90, a to oznacza, że do rozstrzygnięcia w tej parze ćwierćfinałowej Energa Basket Ligi Kobiet będzie potrzebne piąte spotkanie!

,

Pierwszą kwartę tej niezwykle zaciętej rywalizacji lepiej rozpoczęły zawodoniczki z Bydgoszczy, które od pierwszych sekund skutecznie atakowały i równocześnie nie pozwalały przeciwniczkom na zdobywanie punktów. Taka gra pozwoliła im na objęcie 22 punktowego prowadzenia po zaledwie 10 minutach gry.

W kolejnych minutach Basket bezskutecznie próbował odrabiać straty. Gdynianki grały na bardzo niskej skuteczności i popełniały zbyt wiele strat aby móc nawiązać walkę z niezwykle zmotywowanym Artego. Na długą przerwę schodziły tracąc 20 oczek do rywala i musiały odmienić swoją grę aby myśleć o zakończeniu tej serii w Gdyni.

Jednak tego dnia nic nie mogło zagrozić zwycięstwu Bydgoszczy i po pierwszym jednostronnym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami Basket przegrał na własnym parkiecie 52:83