,

Widzew - Pszczółka: Kontrola lublinianek

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 77:61 w ramach 24. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane, ostatecznie po pierwszej kwarcie Widzew przegrywał 17:23. W drugiej kwarcie spotkania lublinianki uzyskały czternaście oczek przewagi nad Widzewem, lecz gospodynie się nie poddały i na przerwę schodziły mając do odrobienia siedem punktów.

Po zmianie stron gra była bardziej zacięta, Widzew niesiony dopingiem odrobił większość strat i przegrywał zaledwie 49:50. Końcówkę kwarty lepiej zagrały przyjezdne i przed ostatnią kwarta Widzew miał do odrobienia 8 punktów straty do rywalek. W ostatniej kwarcie lepsze były koszykarki z Lublina, które nie dały szans łodziankom na dojście do słowa i kontrolowały przebieg spotkania. Tym samym dwa punkty wyjechały z Łodzi.