Widzew - Basket 90: Gdynianki górą

Mimo ambitnej walki widzewianek, w kolejnym meczu Energa Basket Ligi Kobiet musiały one uznać wyższość Basketu 90 Gdynia 89:75.

Pierwsze minuty to prowadzenie gdynianek 4:0. Sygnał do odrabiania strat skuteczną akcją dała Roksana Schmidt. Jednak kilka minut później goście odskoczyli na 9 oczek. Utrzymały taką przewagę do końca kwarty, ale w drugiej odsłonie skutecznie akcję 2+1 wykorzystała Brandi Harvey-Carr i było 16:22. Jednak później serię punktową 5:0 zaliczyła ekipa z Gdyni. Tym samym odpowiedział Widzew i było tylko 29:25 dla przyjezdnych. Gdy wydawało się że Widzew odrobi straty celną trójką popisała się Jankoska - zresztą nie po raz ostatni, bo podcinała łodziankom skrzydła siedmiokrotnie trafiając za trzy punkty. Kolejne trzy oczka po wykorzystanych trzech rzutach osobistych dołożyła Copper i było 37:25 dla jej zespołu. Ostatecznie do przerwy Widzew przegrywał 36:48.

Po zmianie stron jeszcze bardziej nacisneły gdynianki, które uzyskały aż 20 punktów przewagi! Ambitnie walczące widzewianki odrobiły połowę strat i przed ostatnią kwartą wszystko było jeszcze możliwe. Niestety w ostatniej cześci meczu ekipa gości wykazała się większą dojrzałością i to ona ostatecznie cieszyła się z kompletu punktów w Łodzi.