,

JAS-FBG - InvestInTheWest: Kontrola gorzowianek

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. pokonało w Sosnowcu JAS-FBG Zagłębie 79:69 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Przyjezdne z Gorzowa szybko wysłały sygnał, że dzisiejszego wieczoru przyjechały do Sosnowca po zwycięstwo. W pierwszych pięciu minutach koszykarki InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. zdobyły 16 punktów tracąc jedynie dwa. Warto zaznaczyć, że siedem z szesnastu „oczek” zdobyła dobrze dysponowana tego wieczoru M. Szajtauer.

Później gospodynie próbowały zbliżyć się do lepiej notowanych przeciwniczek, jednak tak duża porażka była po prostu zbyt dużą różnicą do nadrobienia.

Dużo lepsza druga i trzecia połowa po stronie „jasek” niestety nie wystarczyła, ponieważ obie zakończyły się remisami, druga – 25:25, z kolei trzecia – 16:16.

W ostatniej kwarcie obraz meczu się nie zmienił, a przyjezdne utrzymały bezpieczną przewagę z pierwszej części meczu, który zakończył się rezultatem – 69:79.

Po 17 punktów rzuciły Paulina Misiek oraz Aleksandra Pawlak. Robyn Parks zanotowała 24 punkty, 8 zbiórek i 4 asysty dla ekipy z Sosnowca.