20. kolejka: Ślęza pokonuje Basket 90, wygrane Artego i CCC

W niedzielę po bardzo wyrównanej końcowce Ślęza wygrała z Basketem 90 87:83, Artego Bydgoszcz odniosło zwycięstwo nad Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 86:55, a CCC Polkowice okazało się lepsze od PGE MKK Siedlce (102:65). Widzew Łódź pokonał Ostrovię Ostrów Wlkp. 74:73, a InvestInTheWest AZS AJP wygrał z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 79:69 w sobotnich spotkaniach Energa Basket Ligi Kobiet.

Wisła CanPack Kraków - Enea AZS Poznań 85:69

Krakowianki nie zanotowały w całym meczu przekonującego zwycięstwa w kwarcie, ale krok po kroku budowały swoją przewagę. Zespół z Poznania nie był w stanie zrobić ofensywnego zrywu, przez co nie zbliżał się do gospodyń. Najlepszą zawodniczką Wisły CanPack była Cheyenn Parker z 16 punktami i 5 zbiórkami. Jazmine Davis zdobyła 25 punktów i 4 zbiórki dla Enei AZS.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 87:83

Początek gospodyń był bardzo dobry - po pierwszej połowie wygrywały 15 punktami i wydawało się, że będą kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Basket 90 odrabiał jednak straty i bardzo zbliżał się do rywalek. W samej końcówce gdynianki przegrywały tylko dwoma punktami, ale ostatecznie musiały uznać wyższość wrocławianek - 87:83. Kourtney Treffers zanotowała dla Ślęzy 20 punktów i 5 zbiórek. Kahleah Copper rzuciła 25 punktów dla przyjezdnych.

-----

PGE MKK Siedlce - CCC Polkowice 65:102

Pierwsza połowa była jeszcze w miarę wyrównana, chociaż oczywiście stroną przeważającą było CCC. W drugiej połowie polkowiczanki zdecydowanie zwiększyły tempo w ofensywie, a PGE MKK nie było już w stanie dotrzymać kroku. Przewaga się powiększała, a ostatecznie ekipa brązowych medalistek zwyciężyła 102:65. Alysha Clark zanotowała 23 punkty, 6 zbiórek i 6 asyst. 20 punktów i 6 zbiórek dla zespołu z Siedlec zdobyła Oksana Mołłowa.

-----

Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 86:55

Już pierwsza kwarta pokazała, która drużyna jest silniejsza. Artego tę część meczu wygrało aż 14 punktami, a później już tylko kontrolowało sytuację. Lublinianki nie były w stanie odrobić dużych strat. Krok po kroku bydgoszczanki powiększały przewagę, a ostatecznie zwyciężyły aż 86:55. Co ciekawe - trener Tomasz Herkt korzystał tylko z siedmiu zawodniczek. Najlepsza była Dragana Stanković z 20 punktami i 6 zbiórkami. Feyonda Fitzgerald rzuciła 15 punktów dla Pszczółki.

----

Widzew Łódź - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 74:73

To spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Ostrovia, ale w drugiej kwarcie Widzew grał świetnie w ataku i w obronie, dzięki czemu zaczął obejmować kontrolę nad meczem. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jeszcze na minutę przed końcem był remis. Kluczowy rzut wolny trafiła jednak Roksana Schmidt i to łodzianki cieszyły się ze zwycięstwa! Schmidt zdobyła 18 punktów i 5 zbiórek. Breanna Lewis zanotowała dla przyjezdnych aż 30 punktów i 17 zbiórek.

----

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 69:79

Już po pierwszych 10 minutach zespół trenera Dariusza Maciejewskiego miał siedem punktów przewagi. Kolejne części meczu były bardzo wyrównane, ale gorzowianki nie zamierzały oddawać pola ekipie z Sosnowca. Ostatecznie InvestInTheWest wygrał 79:69. Po 17 punktów rzuciły Paulina Misiek oraz Aleksandra Pawlak. Robyn Parks zanotowała 24 punkty, 8 zbiórek i 4 asysty dla ekipy z Sosnowca.