,

JAS-FBG - Pszczółka: Wyrównany mecz dla lublinianek

„A mogła być tak pięknie” - zakrzyknął pewnie niejeden kibic koszykarek z Sosnowca. Wszystko dlatego, że gospodynie z dużo lepiej notowanymi rywalkami walczyły do ostatnich sekund spotkania i przegrały zaledwie dwoma punktami.

,

Cała pierwsza kwarta to była ciągła wymiana ciosów z której żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe niż trzypunktowe prowadzenie. Na trafienia gospodyń szybko odpowiadały przyjezdne, a największa przewaga, która wynosiła trzy punkty dla jasek, stopniała pod koniec pierwszej kwarty do dwóch oczek, które sześć sekund przed końcem zdobyła S. Skrba.

Ta najbardziej zaskakująco okazała się druga kwarta w której zawodniczki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec po sennych pierwszych 4 minutach zaczęły hurtowo zdobywać punkty, co pozwoliło im powiększyć przewagę do 9 punktów i z taką zaliczką zejść na przerwę.
W drugiej połowie to przyjezdne zaczęły dochodzić do głosu i sukcesywnie zmniejszać straty. Determinacja pozwoliła im z optymizmem patrzeć na ostatnią część spotkania, kiedy na tablicy wyników widniał wynik 54-51.

I tak tez się stało, obie ekipy do ostatnich chwili walczyły o zwycięstwo, a kluczowa okazała się „trójka” K. Dorogobuzowa 47 sekund przed końcem, która zrównała bilans punktowy, po czym 30 sekund później dwoma celnymi rzutami wolnymi - U. Ugoka ustanowiła wynik spotkania na 73-75.

Najskuteczniejsza w zespole z Sosnowca była Robyn Parks z 21 punktami, z kolei w drużynie gości skutecznością imponowały Dajana Butulija (18 pkt) oraz Kateryna Dorogobuzowa (15 pkt)