Puchar Polski Kobiet dla Artego Bydgoszcz!

Artego Bydgoszcz pokonało Wisłę CanPack Kraków 77:53 i sięgnęło po Puchar Polski Kobiet!

Wicemistrzynie Polski zdecydowanie lepiej weszły w ten mecz. Po rzucie wolnym Giedre Labuckiene prowadziły już 5:0. Artego błyskawicznie odrobiło straty i po trafieniu Deneshy Stallworth mieliśmy już remis. Późniejsza trójka Jennifer O’Neill dała tej ekipie przewagę. Kolejny kolejny rzut Amerykanki oznaczał sześciopunktowe prowadzenie bydgoszczanek. Po 10 minutach było ostatecznie 19:14. Drugą kwartę zespół trenera Tomasza Herkta rozpoczął od małej serii 6:0 i tym samym powiększał swoją przewagę. Dzięki trafieniu Agnieszki Szott-Hejmej było już 33:21. Ekipa z Krakowa nie mogła znaleźć sposobu na Julie McBride, a przez to odrabiała efektywnie strat. Po trafieniu O’Neill Artego wygrywało 44:28 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie niewiele się zmieniało, bo Artego ciągle grało swoją koszykówkę - ofensywną i dobrze zorganizowaną. Wicemistrzynie Polski z kolei miały spore problemy w defensywie. Mimo zrywu Maurity Reid to zespół z Bydgoszczy po 30 minutach rywalizacji ciągle prowadził aż 14 punktami. Ostatnia kwarta toczyła się pod dyktando drużyny trenera Tomasza Herkta, a Wisła CanPack nie była w stanie jej zagrozić. Ostatecznie Artego zwyciężyło 77:53.

Najlepszą zawodniczką Artego była Julie McBride z 25 punktami, 6 zbiórkami i 10 asystami. Giedre Labuckiene zdobyła 11 punktów dla Wisły CanPack.

----

Artego otrzymało w nagrodę Puchar, 10 tysięcy złotych oraz samochód Suzuki SX4 S-Cross użyczony do końca sezonu przez partnera Energa Basket Ligi Kobiet, Suzuki Motor Poland.

Nagrody wręczali: Grzegorz Bachański, prezes PZKosz, Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Dariusz Pućka, dyrektor marketingu PZKosz, Maciej Krystek, członek zarządu PZKosz oraz Mieczysław Krawczyk, doradca zarządu Basketball Investments SA.