Finał dla Artego!

Artego Bydgoszcz wygrało z CCC Polkowice 77:68 i tym samym zagra w wielkim finale Pucharu Polski Kobiet. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 18.30. Transmisja w TVP Sport.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i dopiero po późniejszym trafieniu Alyshy Clark CCC zdobyło pięć punktów przewagi. Większość akcji Artego kończyła Julie McBride, ale brakowało jej wsparcia pozostałych zawodniczek. M.in. dzięki trafieniu Eliny Dikeoulakou polkowiczanki wygrywały 25:17. Drugą kwartę zespół trenera George Dikaioulakosa rozpoczął od małej serii 5:0, czym jeszcze bardziej zaznaczył swoją przewagę. Później Artego odpowiadało rzutami McBride oraz Stanković, ale brązowe medalistki z zeszłego sezonu ciągle były lepsze. Po trójce Angeliki Stankiewicz CCC prowadziło po pierwszej połowie 45:38.

Artego trzecią kwartę rozpoczęło od serii 5:0 i po rzucie Elżbiety Międzik zbliżyło się na dwa punkty. Później tym samym odpowiedziały polkowiczanki, dzięki czemu ciągle utrzymywały swoją przewagę. Ekipa trenera Tomasza Herkta nie poddawała się, a po rzucie Justyny Żurowskiej-Cegielskiej przegrywała tylko punktem! Ostatecznie po 30 minutach gry było 59:57. Denesha Stallworth doprowadziła do remisu na początku czwartej kwarty, a chwilę później Jennifer O’Neill dała Artego minimalną przewagę. Bydgoszczanki potrafiły odskoczyć nawet na dziewięć punktów po kolejnym rzucie O’Neill. CCC miało za mało czasu na odwrócenie losów tego spotkania. Ostatecznie Artego zwyciężyło 77:68 i zagra w niedzielnym finale Pucharu Polski Kobiet!

Najlepszą zawodniczką bydgoszczanek była Julie McBride z 25 punktami, 6 zbiórkami i 10 asystami. Temitope Fagbenle zanotowała dla polkowiczanek 16 punktów i 12 zbiórek.

----

George Dikaioulakos (trener CCC Polkowice): To był interesujący mecz. Mimo że nieźle zaczęliśmy, to w drugiej połowie mieliśmy problemy z faulami. To zdezorganizowało nasz zespół. W ostatniej kwarcie obie drużyny miały szansę na zwycięstwo. Indywidualności Artego wygrały ten mecz.

Angelika Stankiewicz (zawodniczka CCC Polkowice): W pierwszej połowie zaczęłyśmy dobrze, realizowałyśmy założenia. Dobrze grałyśmy w obronie, co dawało nam dobre kontry. Później zaczęłyśmy się gubić, rywalki zaczęły wykorzystywać nasze błędy. W drugiej połowie byłyśmy słabszym zespołem.

Tomasz Herkt (trener Artego Bydgoszcz): Bardzo ciężki mecz, drugi pod rząd dla nas. Dużo wysiłku włożyliśmy w ćwierćfinał. Pokazaliśmy charakter, cały czas goniliśmy wynik. Mądrą grą wygraliśmy to spotkanie. Julie pociągnęła zespół do zwycięstwa. O naszej wygranej zadecydowały rzuty za trzy punkty.

Julie McBride (zawodniczka Artego Bydgoszcz): CCC to świetna drużyna, zagrały świetnie w pierwszej połowie. W drugiej to my pokazałyśmy co potrafimy. Rozmawiałyśmy ze sobą, byłyśmy mądre, zbierałyśmy piłki. Zagrałyśmy też dobrze zespołowo w obronie.