JAS-FBG Zagłębie - Widzew: Pierwsza wygrana łodzianek

Widzew Łódź pokonał w Sosnowcu JAS-FBG Zagłębie 81:74. To pierwsze zwycięstwo tej ekipy w obecnym sezonie Basket Ligi Kobiet.

Od początku meczu przyjezdne imponowały swoją determinacją. Efektem tego było prowadzenie 2:8 po pierwszych trzech minutach spotkania. W drużynie gości imponowały przede wszystkim K. Gertchen oraz R. Schmidt, które razem zdobyły 10 z 17 punktów swojego zespołu w pierwszej kwarcie. Gospodynie jednak się nie poddawały i wróciły do gry, co pozwoliło im zakończyć tę cześć meczu rezultatem 16:17.

W drugiej części spotkania zawodniczki w Łodzi grały coraz pewniej co pozwoliło im zwiększyć przewagę do ośmiu punktów. Nieskuteczność gospodyń cały czas wykorzystywała, to K. Scheer czy D. Zawidna. Imponowała przede wszystkim Scheer, która w całym spotkaniu zanotowała 21 punktów i 13 zbiórek. Obie drużyny schodziła na przerwę przy wyniku 31:39.

Zmotywowane gospodynie zaczęły trzecią kwartę z dużą sportową złością, która pozwoliła im ostatecznie odrobić cztery punkty do zawodniczek Widzewa, jednak w czwartej kwarcie wszystko wróciło do smutnej dla kibiców „jasek” rzeczywistości.

Znowu najlepsza na parkiecie była K. Gertchen, której punkty pozwoliły przyjezdnym odzyskać bezpieczne, siedmiopunktowe prowadzenie i zakończyć mecz rezultatem 74:81.