Puchary: Wisła CanPack i CCC bez zwycięstwa

UMMC Jekaterynburg pokonał Wisłę CanPack Kraków 74:49, a ekipa ESBVA-LM wygrała z CCC Polkowice 69:61 w kolejnych starciach w Eurolidze.

Wisła CanPack Kraków – UMMC Jekaterynburg 49:74 (9:15, 15:21, 5:16, 20:22)

Wisła CanPack: Radocaj 15, Rodriguez 14, Greinacher 9, Parker 8, Reid 3, Ziętara 0, Niedźwiedzka 0, Suknarowska-Kaczor 0, Labuckiene 0

W dwóch kwartach rosyjska drużyna nie pozwoliła gospodyniom zdobyć nawet 10 punktów. Już po pierwszej połowie UMMC wygrywał 12 punktami, a później tylko powiększał przewagę. Nie pomógł nawet dobry mecz Tamary Radocaj i Leonor Rodriguez, które razem zanotowały 29 punktów. Ostatecznie drużyna z Jekaterynburga wygrała 74:49.

----

CCC Polkowice - ESBVA-LM 61:69 (19:5, 14:27, 15:19, 13:18)

CCC: Fagbenle 14, Clark 12, Babkina 10, Gajda 9, Spanou 7, Holmes 6, Sandrić 3, Leciejewska 0

Pierwsza kwarta była niesamowita dla polkowiczanek, bo wygrały ją aż 19:5. Niestety, całą przewagę straciły już drugiej części meczu, bo pozwoliły rywalkom na rzucenie aż 27 punktów. Kolejne kwarty były wyrównane, ale jednak toczyły się pod dyktando francuskiej drużyny, która wygrała 69:61.