11. kolejka: Nie ma niepokonanych! Wisła CanPack ogrywa Artego

Wisła CanPack Kraków wygrała w hicie Basket Ligi Kobiet z jedyną dotychczas niepokonaną drużyną - Artego Bydgoszcz 78:67. Zwycięstwa zanotowały również Basket 90, Ślęza Wrocław i InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS pokonała przed własną publicznością Widzew Łódź 77:61 w jedynym sobotnim meczu.

Artego Bydgoszcz - Wisła CanPack Kraków 67:78

Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu Wisły CanPack pozwoliła jej długo kontrolować wydarzenia na parkiecie. Artego nie zamierzało się jednak poddawać i w kolejnych kwartach odrabiało straty. Kluczowa była więc ostatnia część spotkania. W niej lepiej poradziły sobie krakowianki - ostatecznie wygrały 78:67! To oznacza, że w BLK nie ma już drużyn niepokonanych. Cheyenne Parker była najlepsza wiślaczką - miała 21 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty. Jennifer O’Neill rzuciła 23 punkty dla Artego.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - PGE MKK Siedlce 79:68

Siedlczanki potrafiły w tym spotkaniu zaskakiwać. Wygrały pierwszą kwartę, a w dwóch kolejnych utrzymywały wynik bliski remisu. Koncówka zapowidała się na zaciętą, ale nic z tego. W czwartą część meczu rewelacyjnie weszły gospodynie, które szybko uzyskały 10 punktów przewagi i utrzymywały to do ostatniej syreny. InvestInTheWest AZS AJP wygrał 79:68. Carolyn Swords zanotowała aż 32 punkty i 9 zbiórek. Oksana Mołłowa rzuciła dla PGE MKK 20 punktów.

-----

Basket 90 Gdynia - Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:62

Gdynianki świetnie weszły w ten mecz. W pierwszej kwarcie pozwoliły rywalkom na rzucenie zaledwie czterech punktów, a same miały już 21 na koncie! Później spotkanie się znacznie wyrównało, a w trzeciej kwarcie Ostrovia odrobiła większość strat. Mecz do końca był zacięty, ale ostatecznie to Basket 90 zwyciężył 69:62. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Kahleah Copper z 27 punktami i 6 zbiórkami. Breanna Lewis zanotowała dla ekipy z Ostrowa 17 punktów i 14 zbiórek.

-----

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław 76:81

Gospodynie zaskakiwały mistrzynie w pierwszej połowie. Po 20 minutach gry prowadziły dwoma punktami. Dopiero w trzeciej kwarcie Ślęza zaczęła budować przewagę. Sosnowiczanki w ostatniej kwarcie starały się jeszcze odrobić straty, ale nic z tego - zespół trenera Arkadiusza Rusina wygrał 81:76. Marissa Kastanek rzuciła 19 punktów dla mistrzyń. Robyn Parks i Naketia Swanier zdobyły po 23 punkty dla JAS-FBG Zagłębia.

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Widzew Łódź 77:61

Nie było niespodzianki w Lublinie. Co prawda pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, ale w kolejnych dwóch częściach meczu Pszczółka pokazywała, że jest drużyną silniejszą i odskakiwała. W ostatniej kwarcie Widzew ambitnie walczył o lepszy wynik, ale przewaga gospodyń była zbyt duża. Najlepszą zawodniczką lublinianek była Uju Ugoka z 19 punktami, 15 zbiórkami i 4 asystami. 15 punktów i 3 asysty dla gości zanotowała Roksana Schmidt.