,

Basket 90 - Artego: Hit dla bydgoszczanek

Artego Bydgoszcz pokonał Basket 90 Gdynia 75:73 w 5. kolejce Basket Ligi Kobiet.

,

Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do Basketu. Dzięki zespołowej grze w ataku (7 asyst ) oraz dobrej grze w obronie po 10 minutach prowadziły 23:15. Przewagę zawdzięczały również celnym rzutom zza łuku, trafiły 3 z 4 prób.

Po krótkiej przerwie lepiej zaczęły zawodniczki z Bydgoszczy, które szybko zmniejszyły stratę do 4 punktów. Gdy z szybkiego ataku punkty zdobyła Stallworth o czas musiał prosić trener Gundars Vetra. Odpowiedziała Sofija Aleksandravicius, a następnie dwa rzuty osobiste wykorzystała Copper i gospodynie prowadziły 33:27. Artego do samego końca pierwszej połowy starało się odrobić stratę, udało im się zniwelować przewagę Basketu do 1 punktu (44:43)

W drugiej połowie Copper zdobyła 5 pierwszych punktów ale Artego również nie zwalniało tempa i nie pozwalało gospodyniom osiągnąć znacznej przewagi, głównie dzięki dobrej grze McBride. Gdy przy rzucie za 3 faulowana była Aneta Kotnis o czas poprosił trener Tomasz Herkt. Po celnych rzutach skrzydłowej Basketu jej zespół prowadził 58:51. Karolinie Poboży udało się zniwelować stratę o 2 punkty i po 30 minutach gospodynie prowadziły 58:53.

Początek ostatniej kwarty znów należał do Artego. Gdy kolejny raz spudłowała Copper o czas musiał prosić Gundars Vetra. Jego zespół wciąż prowadził 3 punktami, ale miał problem ze zdobywaniem punktów. Artego natomiast było na fali i dzięki 2 celnym rzutom za 3 Elżbiety Międzik oraz skutecznym akcjom podkoszowym Stallworth wyszło na 7-punktowe prowadzenie (64:71). W końcówce Basket się nie poddał i dzięki celnej „trójce” Copper i dwóm Makurat na 6 sekund do końca zniwelował stratę do punktu (73:74). Piłka była jednak po stronie Artego, więc zawodniczki z Gdyni musiały szybko faulować. Na linię udała się McBride i wykorzystała pierwszy. Gospodynie nie zdołały opanować piłki i to Artego cieszyło się z 5. zwycięstwa w Basket Lidze Kobiet.

Basket 90 Gdynia – Artego Bydgoszcz 73:75 (23:15 21:28 14:10 15:22)

Gdynia: Copper 26, Vitola 15, Jankoska 9, Makurat 6, Skerović 5, Aleksandravicius 4 (10 zb.), Kotnis 3, Morawiec 2, Rembiszewska 0

Bydgoszcz: Stankovic 19, Stallworth 13, McBride 12 (10 as.), Szott-Hejmej 11, Międzik 7, Poboży 6, Adamowicz 5, Żurowska-Cegielska 2, Bujniak 0