Finałowa rywalizacja przenosi się do Krakowa

Ślęza prowadzi w serii finałowej Basket Ligi Kobiet już 2-0, ale teraz rywalizacja przenosi się do Krakowa! Czy Wisła Can-Pack przed własną publicznością odwróci losy serii? Mecz nr 3 już w sobotę o godz. 14.00. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl

Terminarz (transmisje w TVP Sport):

Wisła Can-Pack Kraków - Ślęza Wrocław, mecz 3 – 29 kwietnia (sobota), godz. 14.00

Wisła Can-Pack Kraków - Ślęza Wrocław, ew. mecz 4 – 30 kwietnia (niedziela), godz. 18.30

Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków, ew. mecz 5 – 3 maja (środa), godz. 16.15

Pierwsze mecze we Wrocławiu:

Po pierwszej połowie meczu nr 1 we Wrocławiu Wisła Can-Pack prowadziła pięcioma punktami i wydawało się, że to ona ma inicjatywę. Kluczowa okazała się jednak trzecia kwarta – Ślęza wygrała ją aż 20:8 i od tego momentu kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Co prawda w końcówce spotkania zespół przyjezdny jeszcze walczył o lepszy wynik, ale to wrocławianki wygrały ostatecznie 71:65. Mecz nr 2 gospodynie rozpoczęły od serii 7:0, a później grały nawet lepiej! Tym razem zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Rusina nie pozwalał na zbyt wiele rywalkom, będąc ciągle stroną przeważającą. Ślęza wygrała 73:57 i prowadzi 2-0 w finale.

Co nas czeka w Krakowie:

Wisła Can-Pack nie ma wyjścia – musi wygrać mecz nr 3, aby przedłużyć swoje szanse na kolejny złoty medal. W bardzo dobrej formie była jednak ostatnio Marissa Kastanek i to właśnie głównie dzięki jej świetnej dyspozycji Ślęza wygrała dwa dotychczasowe mecze. Nie można jednak też zapominać o Sharnee Zoll oraz o Zuzannie Sklepowicz i Agnieszce Kaczmarczyk, które w drugim spotkaniu pokazały swoje możliwości. Krakowianki muszą przede wszystkim lepiej wykorzystać w ataku Ewelinę Kobryn, a w dodatku liczyć na świetną skuteczność Hind Ben Abdelkader i Meighan Simmons. Przed zespołem trenera Jose Ignacio Hernandeza bardzo trudne zadanie – aby zdobyć mistrzostwo musi wygrać trzy mecze z rzędu.